• 31 Ekim 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 31 Ekim 2016 Pazartesi 00:01

YAZAR

Engin Verel

Fırat Kalkanı Operasyonu

Paylaş

Geçen hafta cezası biten Aziz Yıldırım, uzun bir aradan sonra takımını seyretmek için stadyumda yerini almıştı. Fenerbahçeli futbolcular da Başkanları’na Kasımpaşa maçından sonra ikinci 5’liği Karabük karşısında hediye ettiler.
Açıkçası iyi top oynayan Igor Tudor’un ilk 11’de 8 yabancıdan oluşan talebeleri futbol adına zevk veren bir takım olarak dün akşam da oyunun başından, 17. dakikaya kadar bizlere heyecanlı dakikalar yaşattılar. Bu zaman sürecinde, bu maçın Avrupai bir çekişme içinde geçeceğini tahmin etmiştim. Ayar çekici Fırat Aydınus’un bu kadar bariz hatalar yapacağını beklemiyordum.

Mehmet Topal’a yapılan ve alakası olmayan penaltıdan sonra Aydınus’a geçen haftaki Galatasaray-Trabzon maçında Podolski’ye yapılan harekette penaltı vermeyen, ancak dün akşam yoktan var edilen penaltı ve sonrasındaki Dany ve Ceyhun Gülselam’a göstermiş olduğu itirazdan dolayı sarı kartlara anlam vermek çok zor değildi. Ne yapacaklardı? Bu penaltı sonrası seni tebrik mi edeceklerdi. Ve 10 dakika sonra Lens’e faul mu değil mi flu olan bir pozisyonda ikinci sarıdan kırmızı kartla Ceyhun’u oyundan atıp rakibi 10 kişi bıraktı. Bundan sonra artık Fırat Aydınus için her şey rahattı.
Lens ve Volkan Şen ikilisi Aatif’la beraber kanatları dönerli oynayarak bir eksik olan rakibinin üzerine gelmesinden faydalandılar. Kanatları mükemmel kullanıp, yaptıkları asistlerle hem Van Persi’yi hem de Fenerbahçe’ye moral gecesi yaşatan isimlerin başında geldiler.

Igor Tudor’un şanssızlığı ise penaltı ve sonrasında ikinci golün 45+2’de, üçüncü golü de ikinci yarının hemen başında yemesi oldu. Ve bu gollerin çoğunu da Fenerbahçe’nin gol ayakları boş kaleye attılar. Yine de Karabük farklı mağlup olmasına rağmen katı müdafa yapmayıp, sahada futbol oynamayı düşünen taraftı.

Tamam hakemin hataları var ama Fenerbahçe’de rakip bir eksik olmasına rağmen bire bir futbolcu kimliklerini sahada gösteren bir takım hüvviyetindeydi. Van Persi’nin pozisyon alma açısından ilerleme kaydettiği de takdire şayandı.
Şener ve Hasan Ali, geçen yıllardaki Gökhan Caner’i aratmadığı günleri bizlere anımsatması, bu iki futbolcu için dolayısıyla Fenerbahçe için artılardı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021