• 17 Ekim 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 17 Ekim 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Fener'in bahçesi turistik mi!..

Paylaş

Alanya, Akdeniz'in turistik bölgesi olan Antalya’nın şirin bir ilçesi. Bu sezon belli nedenlerden dolayı turistler gelmedi ama Aytemiz Alanyaspor’a baktığımızda ilk 11’de 9 tane yabancı futbolcusu vardı. Ve bu yabancılar 94 dakika boyunca Alanya'ya turistik seyahate gelmediklerini gösterdiler. Bu küçük ilçenin Süper Lig'deki takımının ligde iyi bir yer edinebilmesi için canla, başla mücadele ediyorlar. Hepsini ayakta alkışlıyorum.
Gelelim bizim 'Büyük takımın Zengin' turistlerine. Emenike, Robin Van Persie, Josef de Souza Sultanahmet’ten, Kapalıçarşı'ya yürüyerek gitseler ancak bu kadar yorulurlar. Defansta Skertel’in dışındaki Van Der Wiel ve Kjaer sanki Mahmutpaşa'da çakma firmaların eşyalarını bavullarına doldurmuş, taksi bekliyorlar… 
Volkan Şen son dakikalarda Aatif’a vermesi gereken pozisyonda tavan yapan egosunun esiri oldu, fırsatı harcadı. Alper pilli bebek gibi düştüğü zaman kırılmaktan korkarcasına oynadığı futbolla her geçen gün takıma katkısı azalıyor, ilk 11 şansını kaybediyor.
Fenerbahçe’nin ve Milli Takım’ın yıllarca kalesini koruyan tecrübeli Volkan Demirel’e gelirsek doğruları kadar yanlışları da vardı. Ba’nın uzak köşeye yaptığı kafa vuruşundaki kurtarışına şapka çıkartılır. Ancak sonrasında yan hakeme itiraza gidip, ceza sahasını terk ettiği için sarı kart gördü. Bu kuralı bilmemesi büyük hataydı. Tıpkı yenilen golde defans oyuncularından sonra hatalı olduğu gibi.
Şahsen dün akşam futbol adına seyretmekten zevk aldığım bir tek futbolcu vardı, o da Mehmet Topal. Bu çocuğu Fenerbahçe camiası ayrı bir yere oturtmalı. Hem defansif hem ofansif futboldaki disiplini, bireysel becerisi, takım oyunundaki bonkörlüğü ve özgüveniyle yarınlarda Fenerbahçe’nin kaptanı olacak profilde.
Stoch ve Aatıf da dün akşam Kadıköy'deki turist kafilesine sonradan katılanlardı.
Anlamadığım bir konu da Fenerbahçe gibi yıldızlardan(!) oluşan bir takımın, İkinci Lig’den yeni çıkmış bir ilçe ekibi karşısında bazı futbolcuların agresif oluşundan bu kadar sarı kart yemesi. İlk yarı Volkan Demirel, Mehmet Topal, Hasan Ali, ikinci yarı Volkan Şen ve Stoch… Ayrıca hakemin faul bile vermediği pozisyondaki Skartel’in görmesi gereken ama görmediği kart.
 Ayrıca Fenerbahçe birinci dakikada korner kullanırken Omeruo’nun suratına dirsek atan Emenike'nin oyunda kalması 'sarı-lacivert renklerinin' torpiliydi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021