• 6 Şubat 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 6 Şubat 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Engin Verel

Fenerbahçe'ye yazık oluyor

Paylaş

Baştan söyleyeyim Fenerbahçe kazansa da kaybetse de sahada çok dağınık bir görüntüsü var. İsmail Kartal ilk maçını Altay'a karşı 2-1 kazandığında da bu görüntü hakimdi, berabere kaldığı Sivas maçında da... Ancak lige verilen bir haftalık arada İsmail Kartal'ın açıkçası bazı şeyleri değiştirebilecek fırsatı vardı ve bunu yapabileceğini düşünmüştüm ama dün gördüm ki değişen bir şey yok.

Fenerbahçe kendi taraftarının önünde coşku ve arzu olarak kazanmaya odaklıydı ancak ne kafalar ne de ayaklar bunu başaracak birlik-beraberlik ruhuna sahip değildi.

Bazı oyuncuların yeteneklerine bel bağlayan ve onların üzerinden skora gitmeye çalışan bir Fenerbahçe gördük ilk yarıda.

Buna karşılık konuk Başakşehir daha derli toplu ve akıllı işler yapan takımdı. İlk 45 dakikada sadece 2 isabetli şut kaydeden Fenerbahçe'nin korner bile atamamış olması rakibin üzerinde bir baskı kuramadığının en açık göstergesiydi.

Takımın şampiyonluk yarışından bu denli uzak olmasının, camiada bir motivasyon bozukluğuna neden olmasını anlıyorum. Ancak ligi ikinci bitirmenin de çok değerli olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Fenerbahçe'nin dün açıklanan 6 milyar TL'lik borcu hepimizi ürkütüyor. Ancak kulübün bu şartlarda mali kaynaklarını da her geçen gün kuruttuğunu görmek lazım.

Başarı olmazsa başarı primi olmaz, Avrupa gelirleri olmaz, tribün gelirleri düşer. Haliyle durum çok daha içinden çıkılmaz hale gelir.

Fenerbahçe yönetiminin en azından ligi ikinci bitirmek için takımı toparlaması, gerekli takviyeleri yapması gerekirdi.

Sayın Başkan Ali Koç, camiadaki çatlak seslerden bahsediyor. Bunu bilmeli ki başarının olmadığı yerde, eleştiri, hatta eleştiri seviyesini aşan tepkiler de olur.

Geçmişte olmuştur, bugün de olacaktır. Ama bütün bunların olduğu zamanlarda da sağlıklı kararlar alarak kulübü yönetmek, liderliktir.

Siz göreve getirdiğiniz hocaya, "Emanetçi" derseniz, futbolcu da o hocanın peşinden bu kadar gider. Sonuçta kaybetilmiş bir sezon daha...

Artan borçlar, hayal kırıklıkları, zayıfl ayan aidiyet duyguları. Fenerbahçe'ye yazık oluyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Nisan 2024 Cuma

Fırsat kaçtı

8 Nisan 2024 Pazartesi

Hani bırakıyordun!

4 Nisan 2024 Perşembe

Futbola dönüş

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Okan'ın neşteri

16.04.2024

Engin Verel

Fırsat kaçtı

19.04.2024

Alen Markaryan

Kupayı istiyoruz...

20.04.2024

Kenan Karcı

Mehmet Büyükekşi aday olacak

17.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kabustan uyanış olsun

20.04.2024