• 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:33
  • |
  • 3 Kasım 2018 Cumartesi 00:34

YAZAR

Engin Verel

Fener VAR’ım dedi

Paylaş

Son lig maçında evinde Ankaragücü’ne mağlup olduktan sonra Cocu’nun işine son veren Fenerbahçe Yönetimi, yazılı ve görsel medyanın dolmuşuna gelmedi. Batı’da olduğu gibi teknik direktör yardımcısı Erwin Koeman’a takımı teslim etti. 

Bana göre de en doğrusunu yaptı. İlk 11’e baktığımızda uzun zamandır oynamayan Fransız Valbuena’nın sol kanatta görev yaptığını gördük. Aklıma hemen şu geldi; Bugüne kadar hiç düşünülmedi. Bu maçta sahaya Valbuena sürülüyorsa acaba vatandaşı Comolli, kendi yaptığı transferlere yer açmak için onun önüne set mi çekti? 

Cocu’nun gönderilmesinden sonra Comolli’nin yetkilerinin bir bölümünün alınması benim düşüncelerimi doğrular nitelikteydi. Nitekim Erwin Koeman’la dün akşam deplasmanda olmasına rağmen Sarı-Lacivertliler, ilk yarıda fena değildi. İstatistiklere baktığımızda yüzde 69’a 31 topla oynamada Galatasaray üstündü. İsabetli pasta ise 239’a 93 gibi rakibine üstünlük kurdu. 

İsabetli ortada 5’e 1, kornerde 3’e 1, şutlarda 9’a 1’le Galatasaray daha etkili oldu. Fenerbahçe’de ilk yarıda çektiği 6 şutun 2’sinde hedefi buldu. Kırılma noktasının 35. dakikada Sinan’ın direkten dönen topu olduğunu düşünüyorum. Gol olsaydı hem ilk yarı hem de maç sonucu daha değişik olabilirdi. Bunları niye yazdım derseniz, bu rakamlarla Fenerbahçe’nin istatistiksel olarak çok kötü oynadığını söyleyebilirsiniz. Ama ben sizinle aynı fi kirde değilim. 

Çok kötü değil ama G.Saray gibi bir deplasmanda ilk yarıda başa baş, istekli ve takımdaşlığı ön plana çıkaran bir görüntü sergiledi. İkinci devre ise son derece ilginç- ti. G.Saray, Linnes’le 2-0 öne geçti. Daha sonra anlamsız şekilde durdu. F.Bahçe’nin VAR’la gelen penaltısı, sonuç anlamında belirleyici oldu. Rakamlara bakarsak G.Saray öndeydi. Ancak bitiricilik olarak F.Bahçe bir adım öndeydi. 

Bir ara derbi öyle bir hale geldi ki, G.Saraylılar berabere bitsin diye bekliyordu. Hakkı da beraberlikti. Maç sonrasında çıkan olaylara ise anlam vermek mümkün değil. Yöneticiler tansiyonu düşürürken, yabancı futbolcuların bu hareketleri, dostluğa zarar veriyor. Belhanda ve Soldado kavgasını anladım da, Jailson niye gelip tokat atıyor! 

İnanılır gibi değil. Sonuç olarak bu sonuç- la F.Bahçe “VAR”ım dedi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sezon özeti gibi

8.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Maalesef hikâyemiz bu!

16.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022