• 13 Ağustos 2017 Pazar 01:02
  • |
  • 13 Ağustos 2017 Pazar 01:02

YAZAR

Engin Verel

Fener kilo vermiş!

Paylaş

Ev sahibi Göztepe, G.Saray'dan almış olduğu yılların eskitemediği Sabri ile tek Türk futbolcu olarak sahaya çıktı. Fenerbahçe ise 4 yerliye görev vermişti. 7 yabancının da 3 tanesi -Isla, Dirar ve Valbuena- yeni transferlerdi. 
Hazırlık maçlarında İsmail ve Mehmet Topal'ın, hatta Van Persie'nin oynamadığını hatırladığımızda Aykut Hoca'nın bu futbolcularla sahaya çıkmasını Van Persie dışında anlamak mümkün değildi. 

Defansta Roman ve Skrtel'in kesici pozisyonların dışında duran toplardan ileriye gidip kafa gollerini hazırlık maçlarında görmüştük. Nitekim dün akşam da Skrtel’in atmış olduğu kafa golünde, 'Biz bu filmi daha önce seyretmiştik' dedik. 
Oyunun hemen başında Mehmet Topal’ın, Barcelonalı futbolcuları andıran diklemesine ara pasıyla İsmail’in, aynı güzellikteki ortaladı. Bu sezonun en iyilerinden olan Alper’in gelişine vuruşuyla Fenerbahçe 1-0 öne geçti. Ancak öne geçmesine alkış tutarken, 3 dakika sonra bu kez Fenerbahçe’nin ve Türkiye’nin yıllardır dillerden düşmeyen kalecisi Volkan’ın Castro'nun yarı volesinde topu içeri tokatladığına şahit olduk. Bu hata Volkan'a hiç yakışmadı. Kasımpaşa'dan, Göztepe'ye giden oyuncunun ilk golünü de böylece izlemiş olduk. İkinci yarıda da bir başka Kasımpaşa kökenli Scarione, Göztepe'yi 2-1 öne geçirdi. Bu golde Fenerbahçe ön liberosunun ve stoperlerinin film seyreder gibi rakibini izlemesi garipti. 

Daha önce söylediğim gibi Valbuena'nın çoğu zaman olduğu gibi duran toptan Skrtel’in kafasına, 'Al da at’ dercesine yaptığı orta golle sonuçlanırken, bu futbolcunun dışında yeni gelen transferlerin ne yaptığını anlayamadım. 

Van Persie gibi dünya çapında bir santrforun oyundan çıkarken, yerine genç Ahmet Köse’nin girmesi ve yeni transfer Dirar ile Aatif’ın değişiminde aklıma ister istemez şu sorular geliyordu: 

Bu uçaktan inecek yıldızlar topluluğu mu yoksa Avrupa’da iş yapamayan elde kalmış oyuncular mı? 

Fenerbahçe’de değişim ne derseniz sahadaki futbolcuların bir çoğunun kilo olarak zayıfladığını gördük. Ancak futbol kalitesi olarak artı hanesine baktığımız zaman Şenol Güneş'in yardımcılığını başarıyla yapıp, 2 sene şampiyonlukta pay sahibi olan Tamer kardeşimizin yeni çıkan Göztepe'de iyi işler yapacağının sinyalini aldık. 

Aykut Kocaman zaten form tutmak için 2 aya ihtiyaçları olduğunu söylemişti. Bu görüntüyle Fenerbahçeliler’in 2 ay sabretmesi çok büyük özveri olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

27 Eylül 2021 Pazartesi

İlk etap tamam

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021