• 10 Ekim 2016 Pazartesi 00:01
  • |
  • 10 Ekim 2016 Pazartesi 00:01

YAZAR

Engin Verel

Fatih gel beni dinle!

Paylaş

Olmadı…
Olamazdı…
Böyle bir kadroyla sabaha kadar oynasak İzlanda’yı yenemezdik. Hiç kimse bana '3 gün önce önemli bir maç oyandık, sonrasında uzun yolculuk yaptık. Bir antrenmanla bu maça çıktık. Hava çok soğuktu. Adapte olamadık ve yaşanan son olaylardan uzaklaşamayıp, tam motive ile sahaya çıkamadık’ demesin.

Kalede problem yok.

Şener ve Caner defansın kanatlarında bir şeyler yapmaya çalıştı ama ileriye çıkıp kime orta yapacaklarını bizler gibi onlar da bilmiyorlardı.

İki stoper Ömer ve Mehmet Topal… Mehmet bir ön libero bir de stoper, git gel yapa yapa med-cezirden beter oldu.
Ömer Toprak’a gelirsek bir insan istemeden işe başlayıp, yapmaya çalışırsa kendi de mutlu olmaz, başkalarını da mutlu edemez. Geçen maçta bir penaltı, bugünkü madde şanssızca kendi kalesine attığı gol.

Orta alanda Kağan. Belki yarınlarda yıldız adayı olabilir ama acemiliği ve özgüven eksikliği bugün için yeterli değil.
Ozan'ı anlamak mümkün değil. Bir çıkıyor, bir iniyor. Sanki fırtınalı havada uçakların pisti pas geçmesi gibi. Sakatlığını da anlayamadım. Adam arkadan eliyle dokunuyor, ayağına hiçbir darbe almadan bileğini tutarak sahadan çıkıyor. Ve onun yokluğunda 10 kişiyken golü yedik.

Hakan Çalhanoğlu. Almanya, Türkiye derken aynı çıkmazı saha içinde yaşıyor. Bir kanatta bir orta sahada, direk olacak ya da korner veya duran top. Ya gol atacak ya da attıracak. Bekleyelim duralım ne zamana kadar onu kendisi de bilmiyor.

Eh be Fatih Hocam. Nereden çıktı bu Yasin-Emre-Volkan üçlüsü… Volkan’la, Emre’ye baktığımız zaman boy ortalaması çok düşük. Yasin’inki de bir o kadar diyebiliriz. Bu 3 futbolcu da kanat oyuncusu. Hele hele son maçlarda kenardan rakiplerinin üstüne giderek çalımlarla rakibi mutsuz edip, bizleri mutlu eden Emre Mor dün oynadığı futbola, rakibini değil ama bizi morattı.

Volkan’a gelirsek. Futbolcu kumaşı güzel. Ancak ayakları yerine nedense hep çenesi konuşuyor. 27’de rakibine arkadan tekmesinde sarı yeseydi, 40’ta ikinci sarıdan kırmızıyla takımını 10 kişi bırakırdı.

Yasin’e gelirsek. Bildiğimiz gibi. İyi niyetle çalışıyor. Ama yapacak bir şey yok. O da diğer futbolcular gibi, sistemsizliğin sistem olduğu taktik anlayışıyla sahada ne yaptığını bilmeyenlerden biri.

Evet Fatih Hocam! Böyle bir takımı neden ve niçin çıkardığını Türkiye’de sadece sen biliyorsun. Sana eski bir dost olarak tavsiyem var. Gel sen Türkiye Futbol Direktörü olarak ülke futbolunu koordine et, Milli Takım’a da inandığın bir teknik direktörü seç ve görev ver.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021