• 3 Aralık 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 3 Aralık 2017 Pazar 02:00

YAZAR

Engin Verel

Faciadan dönüldü

Paylaş

Yenemediği Akhisar maçında yüzde 75, Malatya maçında yüzde 73 ve lig sonuncusu Gençlerbirliği’ne karşı yüzde 66 topa sahip olma oranları vardı. Ve bu 3 maçta tam 7 puan kaybetmişti ev sahibi Beşiktaş. Rakibi ise ‘Büyük maç kazanamıyor’ diye eleştirilen ve Başakşehir’den 5 gol yiyen Tudor’un Galatasaray’ıydı. Ve bu Galatasaray, Beşiktaş’tan tam 6 puan öndeydi maç öncesi. 

Oyunun hemen başında birinci dakika dolmadan Cenk’in çaprazdan kötü vuruşu, Muslera’ya gelirken, Galatasaray açısından bu maçın ne denli zor geçeceğinin de habercisiydi bu pozisyon. 

Kadrosuna baktığımız zaman defanstaki Serdar’ın dışındaki her hattaki futbolcuları dünyanın her ülkesinden oluşmuş bir kadroydu. Ancak gelin görün ki, lider olmasına rağmen lig grafiği inişli çıkışlı bir görüntü veriyordu. Hatta ülkemizde çok bilen futbol yazarları bir iki mağlubiyetten sonra Tudor’un kapı önüne konulmasını bile gündeme getirmişlerdi. 

Ancak dün akşam şöyle orta alan ve forvete baktığımızda Gomis’in bugüne kadar futbol adına her şeyi yaptığını, attığı goller ve oynadığı futbolla görevini dört dörtlük yaptığını gördük. Ancak Feghouli, Fernando ve Belhanda gibi Avrupa futbolunda isim yapmış futbolcuların bu tür derbi maçlarında kendine yakışmayan futbol sergilemeleri ister istemez eleştiriliyor, dolayısıyla da takımın hocası ve yöneticileri bundan nasibini alıyordu. 

Açık söyleyeyim dün akşamki maçta Beşiktaş yazarı olmak isterdim. Ama sevgili müdürüm Kenan bana Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını yazdırdığı için dün akşamki bilhassa sahada ikinci yarı rezil bir futbol oynayan Galatasaray’ın ıstırabına ortak olmak zorunda kaldım. İlk yarıda Fırat Aydınus’un, Oğuzhan’ın düşürülmesine penaltı vermemesi 61’inci dakikada ile 70’inci dakika arasında Beşiktaşlı Oğuzhan’ın, Quaresma’nın, Gökhan’ın Galatasaray futbolculara şemsiye olması belki de gol yağmurunu engelleyen isimler oldular. Nitekim ‘Siz golcüler bu işi beceremiyorsunuz’ diye geriden gelen Tosic skoru 2-0 yapıyor ve sonradan oyuna giren Negredo perdeyi kapatıyordu. 

Uzun zamandır her istatistikte önde olup da puan kaybeden Beşiktaş dün akşam belki de biraz becerikli olsa Galatasaray’a karşı gol rekoru kırıp, tarihi bir farkla maçtan ayrılacaktı. 

Maalesef Tudor, bu skorla eleştirilere bir kez daha çanak tutacak, büyük maçları kazanamayan adam olarak yine hedef yapılacaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Reklamlar bitti

17 Haziran 2021 Perşembe

Hiçbir şey yok

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Ortada 'takım' yok

29.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Ligler başlamadan evvel son çıkış

4.08.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021