• 5 Mart 2021 Cuma 08:00
  • |
  • 5 Mart 2021 Cuma 08:00

YAZAR

Engin Verel

Evdeki yabancı!

Paylaş

Trabzon deplasmanından 3 puanla dönen ve Galatasaray'ın da mağlup olmasıyla çifte kazançla Antalya karşısına çıkan Fenerbahçe'den herkes çok daha coşkulu bir oyun bekliyordu. Ama maçın başından itibaren sahada daha derli toplu ve ne yaptığını bilen bir Antalyaspor vardı. Fenerbahçe'nin daha önce de iç sahada yaşadığı sıkıntının devam ettiğini gördük. Güvenli savunma yapan, sistem takımlarına karşı ne yazık ki Erol Hoca'nın bir çözümü yok. Kör dövüşü gibi yapılan ve rakip savunmada eriyen hücum organizasyonları sonuç vermekten çok uzak.

Buna karşılık Antalyaspor'un çok daha aklı başında hücum organizasyonları yaptığını gördük. Belki istatistik olarak Fenerbahçe'nin üstün göründüğü bir mücadele vardı ama daha net ve sonuç almaya yönelik ataklar ve pozisyonlar Antalyaspor imzalıydı. Bu tabloyu eleştirirken, Fenerbahçe'nin ara transferde kadrosuna kattığı Attila Szalai'nin muhteşem performansını da takdir ve teslim etmek lazım. Trabzon deplasmanında bekte müthiş bir oyun sergileyen Szalai dün de Fenerbahçe'nin göze batan tek ismiydi. Gökdeniz'in ağlara giden topunu son bir hamleyle çıkartmasa Fenerbahçe son yarım saatte havlu atabilirdi.

Bir başka alkışlanacak oyuncu da Pelkas. Trabzon deplasmanında Fenerbahçe'nin kazanmasını sağlayan golü atan Pelkas dün de bütün yeteneğini ve özverisini sahaya koyup, yenilgiye isyan eden bir anlayış içindeydi. Erol Hoca'nın dün yukarıda bahsettiğim tabloyu 70 dakika seyretmesi ve hiçbir hamlede bulunmaması da ayrıca ele alınması gereken bir konu. Erol Bulut her ne kadar değişiklikte geç kaldıysa, Ersun Hoca'nın iyi işleyen takımının savunmasına yaptığı müdahale 'Naldo'yu çıkartması' Antalyaspor'un bocalamasına ve Fenerbahçe'nin beraberlik golünü bulmasına neden oldu. Bu dakikalardan sonra Fenerbahçe Antalya kalesinde çok net pozisyonlar buldu. Thiam'ın kafasının direkten dönmesi şanssızlıktı.

Hakemlerin bu kadar tartışıldığı bir haftada hakem Ümit Öztürk'ün son dakikalara kadar yönetimi iyiydi. Ufak tefek tartışılacak kararları olsa da maçın sonucunu etkileyecek bir düdüğü yoktu. Son dakikalarda verdiği penaltıyı iptal etmesi de doğruydu. Zaten bu pozisyonda Pelkas'ın yüzüne bakanlar, Yunan oyuncunun iptal kararını bekleyen mimiklerini görebilirdi.

Fenerbahçe dün bir kez daha ayağına gelen fırsatı tepti ve şampiyonluk yolunda rakipleriyle puanını eşitleme fırsatını kaçırdı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022