• 31 Ocak 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 31 Ocak 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Engin Verel

Doğum günü hediyesi

Paylaş

Türk futbolunun renkli isimlerinden Varol Ürkmez’i kaybettik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve futbol ailesine baş sağlığı diliyoruz.

Ne enteresan ki böyle bir günde Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut’un da doğum günüydü. Ve haklı olarak son haftalarda iyi futbol oynayan ve hakkıyla kazanan kadroyu sahaya sürmüş ve bir doğum günü hediyesi bekliyordu.

Rakip Rizespor ilk yarı boyunca yaklaşık 9-10 oyuncuyla kendi sahasına kapanmış yakaladığı ufak tefek fırsatları kontratağa dönüştürüyordu. Fenerbahçe ise buna karşılık sahanın her alanında topu ayağında bulundurup, defansın arkasına Valencia-Samatta ve Thiam üçlüsünü Pelkas, Ozan ve Gustavo ile kaçırmaya çalışıyordu. Genelde sağ ve sol savunmanın elemanları ki bunlar son haftalarda Nazım ve Caner oluyor, iyi kapanan Karadeniz takımına karşı nedense istediği gibi kanatları kullanamadı. Zaten geçen haftalarda bu kanatlardan bindirme yaptıklarında da ortalarıyla arkadaşlarını buluşturamıyorlardı. İster istemez ortadan rakibini delmek isteyen orta saha oyuncuları bunu da yapamayınca Erol Bulut gibi futbolcular da bir hediye beklemeye başladı. Ve ilk yarının uzatmalarında hani deriz ya ‘Top isterse’ diye Valencia’nın muhteşem güzellikteki frikiği kale direğine çarpıp, dönüşte kaleci Gökhan Akkan’a vurup bir bilardo oyunu gibi ağlarla buluşmuştu. 

İlk yarı Pelkas ve Samudio’nun kaçırdığı fırsatlar dışında bizleri heyecanlandıracak futbol adına hiçbir şey yoktu. Gerçi ikinci yarıda aynısını Fenerbahçe açısından söyleyebiliriz. Ancak Rizespor için bunu söyleyemem.

Oyunda gol pozisyonu yakalayan ve kaçıran taraf Rize olurken, Samudio’nun kaçırmış olduğu inanılmaz goller Erol Bulut için belki de bir doğum günü hediyesi olarak algılanabilirdi. Rizespor’un sert futbolu ve hakemin buna taviz vermeyen tutumu ve bazı kararlarıyla da Erol Bulut için gecenin doğum günü hediyesi olabilirdi. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Çileye veda

17.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Üstelik 9 kişiyiz biz...

17.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Güneşli günler

11.04.2022

Gürkan Ata

35 ve 37. hafta hariç mükemmel planlama!

16.05.2022