İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997

Direkler etkilenmez!..

3-4 gün önce Aykut Kocaman kupa maçı sonrası, ‘Bu hakemlerle şampiyonluk zor’ demişti. Bu laflar Mete Kalkavan’a epeyce etki etmiş. İnsanın doğasında var; canlılar söylemlerden etkilenir ama direkler söylemlerden etkilenmez! Gelelim maça. Aykut Kocaman, Trabzon maçının ardından yine sürpriz bir kadroyla haftaya başladı. Taraftarların ısrarla ilk 11’de görmek istediği Valbuena uzun bir aradan sonra formasına kavuştu. Hasan Ali sol beke geçti.

G.Birliği’nde ise Ümit Özat, F.Bahçe’nin maçların ilk yarılarında yaptığı baskıyı kırmak için sahaya 5 savunmacıyla dizildi. Bu savunmaya 2 de çapa ekledi. İleri uçta ise 3 hızlı futbolcuyla kontratağa çıkmayı amaçladı.

F.Bahçe ilk yarıda topu ayağında tutarak önde baskılı oynadı. 20 dakikada iki topu direkten döndü. İlk devrede topla oynamada %67’ye, %33’lük üstünlük kuran F.Bahçe, rakibinin tuzağına 45’te düştü. 3 pasla hızlı çıkan G.Birliği, Dirar ile Volkan’ın ortak hatasıyla ilk yarıyı önde kapattı. İlk devrede F.Bahçe’den Josef ve Oğuz Kağan’ın performansını beğendim. Oyunun iki tarafını da iyi oynadılar. G.Birliği savunması Dirar ve Valbuena’yı iyi kontrol etti ancak Hasan Ali ve Isla’nın bindirmelerine çözüm bulamadı. G.Birliği’nin dün ilk yarıda gol yememesi hem F.Bahçeli futbolcuların beceriksizliği hem de Kırmızı-Siyahlılar’ın şansının yanında olmasından kaynaklıydı.

İkinci yarının ilk dakikasında Alper, ilk devrede direkten dönen pozisyonun öcünü aldı. Sarı-Lacivertliler bu golle ilk 45’te kaçırdığı pozisyonların acısını çıkardı. 61’de de Valbuena’nın mükemmel pasında Dirar hatasını telafi etti ve takımını öne geçirdi. Bu andan sonra Aykut Kocaman’ın hastalığı devreye girdi ve 2-1’i korumaya yönelik takımını her hafta olduğu gibi bir kez daha- geriye çekti. Ardından Kocaman’ın sezon başından beri isyan ettiği ‘Bireysel hata’ bu karşılaşmada ikinci kez gerçekleşti.

45’te Dirar ve Volkan’ın anlaşmazlığıyla geriye düşen Fener, bu sefer 69’da Mehmet Topal’ın, Milinkovic’e yaptığı asistle G.Birliği’ne yakalandı. F.Bahçe’de bu kadar bireysel hata olmasının tek bir sebebi var; futbolcuların kalitesiz olması. İki hafta önceki yazımda ‘Fener pamuk ipliğine bağlı’ demiştim. Son iki haftada kaybedilen 4 puan, beni haklı çıkardı.

Acaba Aykut Kocaman bu sefer de kaybedilen 2 puanı ‘Bu direklerle işimiz zor’ diye mi açıklayacak?

Engin Verel Diğer Yazıları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi rap şarkısı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Çay demlerken dikkat edilmesi gerekenler

Hürjet'in mock-up'ı boy gösterdi

En Çok Okunanlar