• 1 Haziran 2021 Salı 08:00
  • |
  • 1 Haziran 2021 Salı 08:00

YAZAR

Engin Verel

Destek zamanı

Paylaş

Elbette bu kadro üzerinden Milli Takım'ın potansiyelini değerlendirmek doğru değil. Ancak son dönemde hiç bu kadar uyumsuz ve dağınık bir görüntü içinde olmamıştı Milli Takım. Yedek oyunculardan kurulu bir takımdı evet ama bu oyuncular da Süper Lig'de kendi takımlarında hatırı sayılır önemde oyuncular.

İrfan Can Kahveci, Abdülkadir ve Cengiz Ünder'in istikrarsız bir sezon geçirmeleri ve maç eksikliklerinin olduğu çok net dikkat çekiyor. Özellikle maçın ilk 30 dakikasında savunmada, orta alanda ve hücumda bir türlü organize olamadık. Her hattıyla, "Bu takım iş yapar" diyeceğimiz bir görüntü yoktu. Herkesin iyi niyetinden şüphe duyamayacağımız ancak iyi işler ortaya koyamayan bir dağınıklık içindeydik.

İlk yarının son 10 dakikasında biraz toparlanmış bir görüntü ortaya koysak da pozisyon üretme ve gol bulma konusunda hiç iyimser olabileceğimiz işaretler yoktu. Zaten sahadaki takımın görüntüsü, Şenol Hoca'nın beden diline de yansıyordu. O da birçok şeyden memnun değildi.

İkinci yarıda Kenan Karaman'ın girmesiyle ofansif anlamda daha etkili olmak umuduyla izlemeye başladık maçı. Ancak orta sahada yapılan hatalar ve kaptırılan toplar, kalemizde çok ciddi tehlikeler oluşturmaya devam etti. Neyse ki merkez savunmadaki Ozan Kabak ve Kaan Ayhan ikilisini takım adına işini en iyi yapanlardandı, Mert Günok'un da başarılı bir gününde olması golü kalemizde görmemizi engelledi.

İlk yarıda Gine kapanan, biz hücum etmeye çalışan takım görüntüsündeydik, ikinci yarıda ise bunun tam tersi bir mücadele vardı. Kenan Karaman'ın 67. dakikada dışarıya attığı pozisyon dışında, 'Bu da kaçar mı?' diyebileceğimiz bir fırsatımız yoktu.

Bana "Teknik direktör siz olsaydınız, dünkü ilk 11'den kimleri Avrupa Şampiyonası'na götürürdünüz?" diye sorarsanız düşüncem şöyle: Mert Günok, tecrübesiyle bu takımda bulunmalı. Kaan Ayhan, Cengiz Ünder, Ozan Kabak ve Mert Müldür de 'Beğendim' diyebileceğim diğer isimler. Son bölümde görev alanları değerlendirme dışı tutuyorum. Elbette Şenol Hoca sürekli oyuncularla birlikte ve daha sağlıklı bir değerlendirme yapacaktır. Bize de "Yolunuz ve bahtınız açık olsun" demek düşer...

Başarılar Milli Takım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022