• 01 Haziran 2021 Salı 08:00
  • |
  • 01 Haziran 2021 Salı 08:00

YAZAR

Engin Verel

Destek zamanı

Paylaş

Elbette bu kadro üzerinden Milli Takım'ın potansiyelini değerlendirmek doğru değil. Ancak son dönemde hiç bu kadar uyumsuz ve dağınık bir görüntü içinde olmamıştı Milli Takım. Yedek oyunculardan kurulu bir takımdı evet ama bu oyuncular da Süper Lig'de kendi takımlarında hatırı sayılır önemde oyuncular.

İrfan Can Kahveci, Abdülkadir ve Cengiz Ünder'in istikrarsız bir sezon geçirmeleri ve maç eksikliklerinin olduğu çok net dikkat çekiyor. Özellikle maçın ilk 30 dakikasında savunmada, orta alanda ve hücumda bir türlü organize olamadık. Her hattıyla, "Bu takım iş yapar" diyeceğimiz bir görüntü yoktu. Herkesin iyi niyetinden şüphe duyamayacağımız ancak iyi işler ortaya koyamayan bir dağınıklık içindeydik.

İlk yarının son 10 dakikasında biraz toparlanmış bir görüntü ortaya koysak da pozisyon üretme ve gol bulma konusunda hiç iyimser olabileceğimiz işaretler yoktu. Zaten sahadaki takımın görüntüsü, Şenol Hoca'nın beden diline de yansıyordu. O da birçok şeyden memnun değildi.

İkinci yarıda Kenan Karaman'ın girmesiyle ofansif anlamda daha etkili olmak umuduyla izlemeye başladık maçı. Ancak orta sahada yapılan hatalar ve kaptırılan toplar, kalemizde çok ciddi tehlikeler oluşturmaya devam etti. Neyse ki merkez savunmadaki Ozan Kabak ve Kaan Ayhan ikilisini takım adına işini en iyi yapanlardandı, Mert Günok'un da başarılı bir gününde olması golü kalemizde görmemizi engelledi.

İlk yarıda Gine kapanan, biz hücum etmeye çalışan takım görüntüsündeydik, ikinci yarıda ise bunun tam tersi bir mücadele vardı. Kenan Karaman'ın 67. dakikada dışarıya attığı pozisyon dışında, 'Bu da kaçar mı?' diyebileceğimiz bir fırsatımız yoktu.

Bana "Teknik direktör siz olsaydınız, dünkü ilk 11'den kimleri Avrupa Şampiyonası'na götürürdünüz?" diye sorarsanız düşüncem şöyle: Mert Günok, tecrübesiyle bu takımda bulunmalı. Kaan Ayhan, Cengiz Ünder, Ozan Kabak ve Mert Müldür de 'Beğendim' diyebileceğim diğer isimler. Son bölümde görev alanları değerlendirme dışı tutuyorum. Elbette Şenol Hoca sürekli oyuncularla birlikte ve daha sağlıklı bir değerlendirme yapacaktır. Bize de "Yolunuz ve bahtınız açık olsun" demek düşer...

Başarılar Milli Takım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

13 Haziran 2021 Pazar

İsyan tabelaya değil tabloya!

12 Haziran 2021 Cumartesi

Gençliğimi hatırladım!

01 Haziran 2021 Salı

Destek zamanı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kazanılacak 6 puan var

12.06.2021

Engin Verel

İsyan tabelaya değil tabloya!

13.06.2021

Alen Markaryan

Yöneticilik dediğin

15.06.2021

Kenan Karcı

Yüz kızartıcı…

12.06.2021

Mustafa Sapmaz

İtalya kalesi uzakta!

12.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021