• 29 Ekim 2022 Cumartesi 07:00
  • |
  • 29 Ekim 2022 Cumartesi 07:00

YAZAR

Derin bir nefes

Paylaş

Galatasaray teknik ekibi ve yönetimi her ne kadar kendi evindeki Alanya beraberliğinde faturayı hakem Ali Palabıyık'a kesmiş olsa da taraftarın istediği futbolu sahaya koyamadığı gerçeği gün gibi ortada duruyordu.

Evet o maçta eksik kalmak ciddi bir dezavantaj olarak Galatasaray aleyhine maçın akışını değiştirmişti ama dün gördük ki ligin orta sıra ekiplerinden Karagümrük karşısında da organize değildi. Takımın bütün hatlarında bir fiziksel ve zihinsel dağınıklık göze çarpıyor. Oysa bu denli tecrübeli oyuncuların saha içinde rol aldığı, teknik ve taktik stratejiyi daha sağlıklı bir şekilde uygulamayı becerebildiği bir Galatasaray görmek istiyor taraftar.

Bu sezon ilk kez forma giyen Emre Taşdemir ile mecburen Nelsson'un partneri olan Emin Bayram'ın çok da sırıttığını söylemek mümkün değil. Belki hücum katkıları istenen oranda değildi ama savunma yönünde çok da aksamadılar.

İki oyuncunun da daha fazla şans bulması halinde takıma daha fazla katkı sunacaklarını düşünüyorum. Özellikle Emre Taşdemir sorumluluk almak ve ekstra işler yapmak konusunda istekli. Oynadıkça bunu daha üst seviyede yapabilecek bir kumaşı var.

Emin Bayram'ın savunma yaparken eline, koluna biraz daha dikkat etmesi gerekiyor!

Ve gelelim 33'teki kırmızı kart pozisyonuna. Ben pozisyonun ne kadar sarı, ne kadar kırmızı olduğu tartışmasına girmeyeceğim. Ama burada Galatasaray'a söyleyecek bir çift sözüm var.

Geçen hafta Alanya maçındaki kırmızının sizin aleyhinize maçın tüm akışını değiştirdiğini iddia ediyordunuz. Eeee şimdi rakip 10 kişi kaldı ama maçın akışını lehinize çeviremediniz. Kırmızı kart pozisyonundan sonra ilk yarıda oynanan yaklaşık 20 dakikada yine organize bir takım ve rakip ceza sahasında sonuç getirecek bir aksiyon göremedik.

Galatasaray soyunma odasına giderken tablo buydu ve ikinci yarıda Okan Hoca'nın bu duruma nasıl müdahale edeceğini doğrusu en çok merak edenlerden biri bendim.

Nitekim sahanın en kötüsü Kerem'i, Barış Alper Yılmaz'la değiştirerek ikinci yarıya başladı Galatasaray. Hücumlarda da rakip ceza sahasında daha çok adamla etkili olmaya çalıştılar.

Bunlardan birinde VAR'a takılan golün ardından başka bir karambolde en son Emre Taşdemir'in kafasıyla buluşan top ağlara gitti. Emre'nin o pozisyonda topu yere çarptırması, kumaşının kalitesini gösteren bir ölçüydü.

Okan Buruk'un ikinci golü bulmak için yaptığı hamleler de sonuç verdi ve Mata, tecrübesine, klasına yakışır bir golle Galatasaray'ı rahatlattı. Okan Buruk kendisi için çok kritik bir eşiği atlarken, camiasını da rahatlattı. Ama hâlâ takım beklentilerin altında.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Şampiyonluğa bedel

13 Mayıs 2024 Pazartesi

Hani Fred demişti ya!

7 Mayıs 2024 Salı

Bir sezon daha heba oldu

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Şampiyonluğa bedel

20.05.2024

Alen Markaryan

FUTBOLSUZLUK BALOSU

21.05.2024

Kenan Karcı

İkisi de şampiyon

20.05.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Sinan Kaloğlu ile hasbihal

19.05.2024