• 21 Ağustos 2017 Pazartesi 01:00
  • |
  • 21 Ağustos 2017 Pazartesi 01:00

YAZAR

Engin Verel

Değişime hazır olun

Paylaş

 

Arkadaş yakın bir zaman önce 'Ersun Yanal da Aykut Kocaman da Kadıköy'e gelemez' demişti. Ama dün akşam gördük ki söyledikleri iki isimden biri rakip Trabzonspor'un patronu diğeri ise ev sahibi Fenerbahçe'nin başında Kadıköy'e gelmişti. 

Avrupa ve lig maçı kadrolarına baktığımızda kale dahil sahanın her bölgesindeki mevkilerde futbolcu isimleri değişikti. Bunu anlamak mümkün değil. 'Sabır' istenmesine belki 'evet' diyebiliriz ama ben bu sözlere pek inanan futbol adamı değilim. Zaten Aykut Hoca’nın kadrosuna baktığımızda çoğunlukla geçen seneki futbolculardan oluşan, ancak 2-3 futbolcunun değiştiği bir kadrosu vardı elinde. Neden zamana ihtiyaç var, bunu anlamakta zorlanıyorum. Nedeni de Galatasaray’a baktığımızda banko oynayan ilk 11’de bir tek Muslera var. 'Onlara zaman gerekmiyor da, Fenerbahçe’ye mi zaman gerekiyor?' sorusu insanın ister istemez aklına geliyor. 

Bu sezon yeni kaleci Kameni dahil, Volkan’la birlikte Fenerbahçe’nin en zayıf halkası diyebiliriz. Yine dün akşam Volkan birinci golde Skrtel’le pozisyon hatası yapmış, ikinci golde ise Olcay’ın sert şutunda biraz konsantre eksikliği biraz da kendine fazla güvenmenin getirdiği hatayla Göztepe maçında yemiş olduğu ilk gol gibi topu yumruklaması gerekirken, elinin içiyle filelere tokatlamıştı. Zaten baktığımızda Fenerbahçe kalesine gelen 2-3 tane pozisyondan başka doğru dürüst bir top da yoktu. 

Roman ve Skrtel ikilisi havadan iyi olmasına rağmen yerden istenilen oyun kurma özelliğine sahip olmadığını dün akşam da ispatladılar. Sağda Isla, solda 'Bir göründüm, bir yok oldum’ misali İsmail’i seyrederken açıkça söyleyeyim gözlerim bu alanda Gökhan ve Caner’i aramıyor değil. 

Mehmet-Souza ikilisine gelirsek iyi güzel de, geçen sene bu takım üçüncü olmuş ise bence bu ikiliden birinin yerine daha kaliteli bir futbolcu forma giymeliydi. Bu isim kimin yerine derseniz, kesinlikle Souza derim. 
Gelelim golcü Van Persie'ye ilk yarı boyunca hiçbir şey yapmazken, tek yaptığı şey kendisine faul yapılması gerekirken onun rakiplerine faul yapmasıydı. 

Alper ve Valbuena'nın istekli futbollarının yanı sıra Dirar'ın yerine Aatif’in ve ikinci yarı başı Giuliano’nun forma giymesiyle Fenerbahçe daha etkili olur, maçı kazanır düşüncesindeydim. 

Son 15 dakikadaki Fenerbahçe’nin futbolunu alkışlıyorum. Ancak rakip takım penaltı yapmış olmasa dün akşamki bu 15 dakikaya yakışmayacak bir puan kaybı olacaktı. 

Arkadaş demişti ki, 'Değişmeyen tek şey değişimdir.' Aslında doğru söylüyor. Eğer tek değişmeyen şey değişimse, o zaman Fenerbahçe’de en büyük değişimin yapılma vakti de yaklaşıyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Skandallar zinciri

19.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021