• 9 Ekim 2021 Cumartesi 08:00
  • |
  • 9 Ekim 2021 Cumartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Değişen bir şey yok

Paylaş

Norveç karışsında tarihi bir maça çıktık. Katar yolunda umutlarımızı korumamız için mutlak kazanmamız gereken bir mücadeleydi. Kadıköy'de tribünler yüzde 50 dolu, yeni teknik adamla Milli Takım'ın atmosferi ve havası da maç öncesi bir başkaydı. Hani bu tabloya baktığında Türkiye'nin sahaya çıkıp, rakibi sürklase etmesini bekliyorsun. Nitekim ilk 6 dakikada böyle bir görüntü de vardı. Ama ne olduysa attığımız golden sonra oldu. Önde olan Milli Takımımız'ın oynaması gereken futbolu Norveç oynamaya başladı. Ayağa paslarla, boş alanlar yaratıp, çok rahat bir şekilde kalemize gelmeye başladılar. Norveç'in baskı kurduğu bölümlerde hem sağ bek, hem sol bek hem de stoper ve ön liberoda yetersizliğimiz ortaya çıkmaya başladı. Berat'ın bu anlamda yaptığı çok kritik hatalar, Zeki'nin panik halleri, Caner'in ise yetersizliği göze çarptı.

Topu kazandığımız ve organize çıkmaya çalıştığımız zamanlarda da dağınık bir görüntü içindeydik. Stoperlerimizin oyun kurma becerisinin ne kadar eksik olduğunu dün bir kez daha gördük.

Hakan Çalhanoğlu bu anlamda hayal kırıklığı yaratan bir diğer oyuncumuzdu. Serie A'da üst düzey futbol oynayan ve müthiş işler yapan Hakan'ın dün yakalanan fırsatlarda topu çok basit bir şekilde Norveç savunmasının arkasına aşıramaması beni şaşırttı.

İkinci yarıda da ilk yarının benzeri bir görüntü vardı. Tek fark ikinci yarının başındaki baskımız gol getirmedi ve dengeyi çabuk kuran Norveç, yine oyunu istediği şekilde oynamaya devam etti.

Stefan Kuntz'un yaptığı değişiklikler de pek fazla işe yaramadı. Çünkü rakibe hedeflediğimiz baskıyı yapamadık. Ön alanda çok iyi karşılayıp, oyun kurmamıza izin vermediler.

Dün geceki görüntü ve sonuç ne yazık ki Milli Takım'ın geleceği adına iyi şeyler söylememiz için yeterli değildi. Eski tas, eski hamam görüntüsü devam ediyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Köhn'e bir parantez

27.02.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024