• 17 Kasım 2021 Çarşamba 07:43
  • |
  • 17 Kasım 2021 Çarşamba 07:43

YAZAR

Engin Verel

Danke Schön Herr Kuntz

Paylaş

Rakibimizin adı Karadağ ama 3 gün önce bu sahada Hollanda'ya karşı 2-0'dan maçı 2-2 yaparak bize doğrudan çıkma şansı yaratan bir takım. Ülke olarak ufak olabilir ama futbol olarak pek de o kadar ufak değil.

Bizim Çocuklar'a gelirsek, çocukların patronu geçen maça göre iki değişiklik yaparak Berat ve Abdülkadir'e şans vermişti. Pek de yanlış değildi bence. Hele hele ikinci yarı başında Berat-Orkun değişimi ve her zaman olduğu gibi sonradan giren futbolcuların hocalarını utandırmama modasına Orkun'un uzaktan attığı güzel gol de eklendi.

Tabii ki burada oyunun hemen başında yediğimiz gole verdiğimiz erken cevap önemli. Abdülkadir'in "Al da at" dercesine Kerem'e asisti, Milli Takım'ın son haftalarda kurtarıcısı olan Kerem'in bitirici vuruşu harikaydı.

Uzun zamandır Milli Takımımız'ın, futbolun kanunları dediğimiz tüm gerçeklerini son derece soğukkanlı ve disiplinle sergilemeleri beni çok mutlu etti. Yerinde paslar, kanatlarına oyunu yaymaları çok akılcıydı. Uğurcan'ın ilk yarının son dakikasındaki kurtarışı maçın kırılma noktasıydı. Zeki ve Caner'in kanatları hem defansif hem ofansif akıl dolu kullanışına başta Çağlar olmak üzere Merih'le birlikte rakibe hava toplarında şans vermememiz en göze batan özelliklerimizdendi. Bir çok pozisyonda rakip akınları yatarak kesmeleriyle de alkışı hak ettiklerini belirtmem lazım.

Abdülkadir ve Kerem'in kanat oyuncuları olmasına rağmen, kapanmış rakibin defansını zorlayan akıllı oyunları etkiliydi.

Hücumda Burak Yılmaz'ın partneri Halil Dervişoğlu çok savaştı, Burak Yılmaz bitirici özelliğinden biraz olmasaydı skor tabelasında çok daha farklı bir rakam görebilirdik.

En büyük alkışı da uzun zamandır istenilen futbolu gösteremeyen Hakan Çalhanoğlu hak etti. Dün akşam takımını bir maestro gibi idare etti. Defanstan aldığı topu yanlara kullanması, orta sahadaki organizasyon başarısı çok iyiydi. Son alkışı da Stefan Kuntz'a gönderiyorum. Zor bir zamanda, cesur bir kararla görev aldı ve kısa zamanda takımın kimyası üzerinde ciddi bir etki ve başarı grafiği ortaya koydu. İyi bir ekip çalışmasının ve ruh birlikteliğinin önemini bir kez daha gösterdi. Tebrikler

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2021 Salı

El birliğiyle...

29 Kasım 2021 Pazartesi

Bu rotasyon değil!

26 Kasım 2021 Cuma

Şansın ve golcün yoksa...

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021