• 13 Aralık 2016 Salı 00:01
  • |
  • 13 Aralık 2016 Salı 00:01

YAZAR

Engin Verel

Cüneyt Çakır'ın çifte standartı

Paylaş

Kadıköy'de Beşiktaş'ı ağırlayan, sonrasında Feyenoord'a uçmuştu F.Bahçe… Ve buradan 1-0'lık galibiyetle grup lideri olarak İstanbul'a dönmüştü. Dün akşamda Antalya deplasmanında üç puanı almak için sahaya çıkmıştı.

Şu bir gerçek ki; UEFA Kupası'nda tur atlasak, Şampiyonlar Ligi'ne katılsak da bizim takımlarımız bir türlü Avrupalı olamıyor. Nedeni ise bir haftada üç maçı kaldıracak kondisyonlarının olmaması… Advocaat geldikten sonra bu konuda çizgiyi yukarıya çeken F.Bahçe, dün akşam bu gerçeği bize göstermiş oldu. Yorgunluk F.Bahçeli futbolcuların her hallerinde belli oluyordu. İstek ve arzu vardı ama son vuruşları yapmakta rakiple iki mücadelede ayakta kalmakta ve neticeye gitmekte nedense geçen haftalarda olduğu kadar başarılı değildi. Ne Hasan Ali Kaldırım ne de Şener defansın kanat adamları olarak ofansif futbolda istenilen görüntülerden uzaktaydı.

Topal ve Souza sanki kendilerine minibüs çarpmışçasına ne yaptıklarını bilmiyorlardı. Lens'in geçmiş haftalardaki heyecan verici futboldan uzak olması, Volkan'ın topla kavgası Alper'in arı misali bal yapmamasına karşın sahada bir şeyler yapmaya çalışan bir tek futbolcu vardı. O da Sow'du…

İki tane şutun direği sıyırması son vuruşlardaki beceriksizliğe karşın Antalyaspor'un istekli, hırslı ve azimli futbolu son haftalarda başarıya başarı katan Rıza Hoca'nın taktiksel anlayışla alınan galibiyette 36'lik Eto'o'nun büyük katkısı vardı. Sadece F.Bahçeli futbolcular değil, Türkiye'deki birçok gol ayaklarının oyun kurucuların Eto'o'yu yakından izleyip, ondan bir şeyler kapmasını isterim.

81. dakikada Sow'un bizlerde alışkanlık yapan süper röveşatayla atmış olduğu golü saymayan Cüneyt Çakır'a nedenini sormak isterim. Eğer; 'Tehlikeli hareket' diye Sow, topa vurmadan düdüğü çaldıysan eyvallah! Ancak Sow topa vurduktan sonra düdüğü çaldıysan olmadı hocam! Çünkü top gol olduğunda yardımcı hakemin ortaya koştuğunu sana hatırlatırım. Haa bir de 2011-12 sezonunda 2-2'lik G.Saray maçında Sow'un atmış olduğu röveşata pozisyonu aynı dün akşamki pozisyonla tıpa tıpa aynıydı. Eğer ona gol verdiysen, dün akşamki pozisyona da gol vermeliydin.

Sayın Aziz Yıldırım, Beşiktaş derbisinden sonra "Federasyondaki Beşiktaşlılar temizleyeceğim" diye avaz avaz bağırdın. Daha önce Cüneyt Çakır için söylediklerini sana hatırlatmama gerek yok. Bence Beşiktaşlılar'ı temizleyeceğine F.Bahçe'nin haklarını aramayanları içinden temizle… Bu kişi sen olsan da!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Ocak 2022 Pazar

Zümrüd-ü Anka gelse...

20 Ocak 2022 Perşembe

Ağlanacak halinize...

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022