• 8 Ekim 2018 Pazartesi 02:00
  • |
  • 8 Ekim 2018 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Comolli VAR ise!

Paylaş

Kadro dışı kararları alınmasında büyük katkısı olan Comolli’nin felsefesi, “Sen kulüpten daha önemli değilsin. Kulüp senden daha önemli. Patron sen değilsin, biz patronuz” imiş. Sayın Comolli, bugüne kadar sen, ekibin ve aldıkların hakkında yeni Başkan Ali Koç’a saygımızdan dolayı hiçbir eleştiride bulunmadım. Maç sonrası kaybedilen, pardon “kazanılan” 1 puandan sonra F.Bahçe seyircisi, “Cocu istifa” diye tezahürat yaptı, seni ıska geçti. Aslında Cocu bana göre bu başarısızlıkta en az suçu olan isim. Cocu’yu oraya getiren, hem üst hem alt teknik adamları bitiren ve transferleri yapan kişinin sen olduğunu hatırlatmak isterim sayın Comolli. Neden başarısızlıktaki 1 numaralı adam olduğunu ayrıntılı olarak milli maç arasında yazacağım.

Eskilerin kadro dışı kalıp, yenilerin sahaya sürüldüğü, belki de sezonun futbol olarak değil ama puan açısından en önemli maçına çıkıldı dün. Oyunu oynayan, rakip Abdullah Avcı’nın talebeleri oldu. Eljif ve Ayew’in kaçırdığı birkaç gol dışında kazanacak bir futbol sergilemeyen bir takım izlemek zorunda kaldık. Cocu’yu bir konuda tebrik etmek isterim. Çünkü Eljif gibi bir değeri F.Bahçe’ye kazandırdı. 

Ancak Reyes, Jailson, Ayew, Slimani, Frey ve sonradan oyuna giren Benzia gibi futbolcuları alan ve aldıran kişileri eleştirmemek elde değil. Her hafta futbolcu tercihlerinden dolayı taktik değiştiren Cocu’nun bağımlı olduğu bir kişi var. O kişi de malum. Kendisinin yakın zamanda F.Bahçe’yle yolları ayrıldığında ben bu kadronun ve teknik adamın daha çok rahatlayacağını düşünüyorum. Dolayısıyla Başkan Ali Koç ve camia da rahatlayacak. Gelelim karşılaşmanın hakemine... Çoğunlukla kararlarıyla ev sahibi takımın yanında oldu. Başakşehir adına en büyük şanssızlık ise 81 ve 85. dakikalar arasında bozulan VAR sistemiydi. Eğer Elia’nın 82’deki golü ofsayt nedeniyle iptal edilmese Comolli için daha ağır yazardım. Çünkü F.Bahçe 16. basamakta, yani küme düşme hattında kalacaktı. Hoş fazla da uzaklaşamadı ama neyse! Ama VAR devre dışı kaldığı için nizami gol güme gitti. Sanki Başakşehir’in VAR’a ihtiyacı olduğu pozisyonda birileri tarafından sistem kesildi. Bazılarına VAR, bazılarına YOK olan bu sistemde eğer dünkü mücadele şampiyonluk sınavı olsaydı ne olacaktı! Başakşehir, şampiyonluğu kaybetse hesabını kim nasıl verecekti!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021