• 21 Mart 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 21 Mart 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Engin Verel

Çocuk işçi değil!

Paylaş

Şampiyonluğa oynasaydınız, rakibiniz Trabzonspor olurdu, geçmiş olsun... Şimdi ikinciliğe oynuyorsunuz ve rakibiniz sizden 5 puan öndeki Konya. Dolayısıyla bu maç ikincilik için fi nal değerinde.

Futbolculuğunu çok beğendiğim İrfan Can kardeşim, arkandaki yan hakem senin ofsayt olduğunu görüyor da sen kendin ofsaytta olduğunu nasıl göremiyorsun merak ediyorum.

Bir de Mesut problemi var. Bu çok üst düzey futbolcu (!) sadece korner atmak için mi sahada? Koca ilk devredeki tek pozisyon sağ bek Samuel'in çektiği şuttu. Gerisini siz düşünün.

Yine her zamanki gibi Crespo ve Zajc orta alanda çalışkandı ama rakibin ara paslarında başta Kim ve Szalai olmasa, ilk yarıdaki 0-1'lik skoru mumla arayabilirlerdi. Ancak bu iki futbolcuya bir şey hatırlatmak isterim. Arkadaşlar, Fenerbahçe takımında futbol oynuyorsunuz. Yani üst düzey futbolcularsınız. Skubic'in akıl dolu taç atışında rakibiniz 10 metre ofsayt olabilir. Ancak taçtan ofsayt olmayacağını bilmiyorsanız, adama "Burada ne işiniz var?" diye sorarlar.

Golden sonra da anca Altay'a faul yapıldı diye itiraz edersiniz. Ayrıca ofsayt kararında rakip topa hareket ettikten veya oynadıktan sonra bayrak kalkar.

Kim, boşu boşuna itirazdan atılacaktı. Kanat adamları kafa toplarına iyi çıkan Serdar'ı bir türlü topla buluşturamıyorlar. Hani yıllardır diyorduk ya pivot santrfor lazım diye... Buyrun size Milli Takım'a seçilen Serdar Dursun. Ama orta yapmazsanız sadece pivotu görürsünüz, santrfor bölümünü bulamazsınız.

İkinci yarı başında Mesut kenara alındı. Hani, "Arda'yı korumak için oynatmıyoruz" diye saçma bir görüş var ya, bunun karşısına da söyle bir cümle bırakmak isterim: "Peki Fenerbahçe'yi Mesut'tan kim koruyacak!" Fenerbahçe'de A Takım'da düzenli oynamak için yaş kriteri kaç acaba?

"Çocuk işçi" kavramını çok yanlış anlamışlar! Arda, yasal olarak 11'de sahaya çıkabilir sevgili Fenerbahçe Teknik Heyeti! İkinci yarıda İrfan Can, "oyunu idare eden futbolcu" olmaktan çıkıp sorumluluk almaya başladı.

Osayi de canlandı derken Arda oyuna girdi. Finalde Mesut yerine alınan ve takımın oyuncu sayısını 10'dan 11'e çıkaran Pelkas, skoru ilan etti. Kurtarıcı rolüyle akıl dolu bir vuruş yaptı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Şu kombine meselesi

28.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022