• 03 Şubat 2021 Çarşamba 08:00
  • |
  • 03 Şubat 2021 Çarşamba 08:00

YAZAR

Engin Verel

Çekirge iki defa sıçradı!

Paylaş

Medeniyetler şehri Hatay, lider Fenerbahçe’yi ağırlarken, oynamış olduğu futbolla bizleri heyecanlandırdı. Açıkçası iki haftadır kötü oynayan ve şans faktörüyle maç kazanan Sarı-Lacivertliler, dün de aynı durumda liderliğini korudu.

Maçın başından sonuna kadar Hatayspor’un futbol adına söylenecek olan her olguda daha üstün olduğunu zaten rakamlar bizlere gösteriyor. Enteresan olan geçen hafta direğe ve kaleye çarpıp, 3 puan kazanan bu hafta da kaleciden Thiam’ın kafasına çarparak ilk golü bulan Fenerbahçe şanslıydı. Ancak ikinci gol daha enteresandı. Hataysporlu Billong forvetlerine adeta “Siz atamazsanız ben atarım” dercesine topu kendi kalesine yolladı.

Bu golden 20 dakika önce Boupendza’nın yüzde yüz bir fırsatı direkten dönerken, diğerini Altay çıkardı. Günün adamı Altay arka arkaya Diouf’un da inanılmaz gol pozisyonlarını önlerken Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda en büyük kozu olduğunu bir kez daha gösterdi. 

 Gustavo sakatlanmasıyla bu alanın vazgeçilmezi olduğunu ikinci yarı sadece bana değil, tüm Fenerbahçe camiasına gösterdi. Ozan ve Mert Hakan’a dayanan Erol Bulut’a bir şey hatırlatmak istiyorum. Önce kalecisi Altay’a daha sonra da Boupendza ve Diouf’a teşekkür etmeli. Neden mi derseniz. Takımın 1-0 galip ve rakip tek kale oynuyor. Orta sahayı kaybetmişsin, sen 7 Mart 2020’den beri maç oynamayan Mesut Özil’i sahaya sürüyorsun. Bu böyle bir maçta alınacak risk değildi. Riskin ötesinde affedilmez bir hataydı ama kazanmak şansı oldu.

Fenerbahçe defansı Serdar ve Szalai’yle birlikte iyi bir uyum yakaladı diyebiliriz. Fenerbahçe’nin ikinci golünde Serdar Aziz’in müthiş bir gayretle araya girip başlattığı atakta hakkını teslim edelim. Caner’in nedeni bilinmez asabi davranışlarını anlamak mümkün değil. Bu yüzden kendi kalitesini frenleyen adam olurken diğer tarafta Nazım ise baskı karşısında bocaladı. Yeni transferlerden Osayi Samuel, kumaşı iyi bir futbolcuya benziyor. Hazır gelmesi hem onun hem de Fenerbahçe’nin avantajı.

Valencia ve Thiam rakibin baskılı oyununda daha iyi kontraya çıkıp, Fenerbahçe’yi rahatlatan golleri bulmalıydılar. Ancak dün bunu gösteremediler.

Son iki haftada şans golleriyle ve rakibin beceriksizliğinden dolayı kazanmış oldukları 6 puan şampiyonluk yolunda tabii ki çok önemli. Ancak Fenerbahçeli futbolcular şunu unutmasın ki çekirge bir sıçrar iki sıçrar. Yani haftaya derbi var…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Şubat 2021 Pazartesi

Yazı mı tura mı!

14 Şubat 2021 Pazar

Karagümrük'ten geçtin ama!..

10 Şubat 2021 Çarşamba

Kaleniz 'Tekin' değilse

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

'Yabancı başkan' getirsek olur mu?

24.02.2021

Engin Verel

Yazı mı tura mı!

22.02.2021

Alen Markaryan

Daha da maç seyretmem

23.02.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bencil 3'lüye rağmen!

14.02.2021