• 3 Şubat 2021 Çarşamba 08:00
  • |
  • 3 Şubat 2021 Çarşamba 08:00

YAZAR

Engin Verel

Çekirge iki defa sıçradı!

Paylaş

Medeniyetler şehri Hatay, lider Fenerbahçe’yi ağırlarken, oynamış olduğu futbolla bizleri heyecanlandırdı. Açıkçası iki haftadır kötü oynayan ve şans faktörüyle maç kazanan Sarı-Lacivertliler, dün de aynı durumda liderliğini korudu.

Maçın başından sonuna kadar Hatayspor’un futbol adına söylenecek olan her olguda daha üstün olduğunu zaten rakamlar bizlere gösteriyor. Enteresan olan geçen hafta direğe ve kaleye çarpıp, 3 puan kazanan bu hafta da kaleciden Thiam’ın kafasına çarparak ilk golü bulan Fenerbahçe şanslıydı. Ancak ikinci gol daha enteresandı. Hataysporlu Billong forvetlerine adeta “Siz atamazsanız ben atarım” dercesine topu kendi kalesine yolladı.

Bu golden 20 dakika önce Boupendza’nın yüzde yüz bir fırsatı direkten dönerken, diğerini Altay çıkardı. Günün adamı Altay arka arkaya Diouf’un da inanılmaz gol pozisyonlarını önlerken Fenerbahçe’nin şampiyonluk yolunda en büyük kozu olduğunu bir kez daha gösterdi. 

 Gustavo sakatlanmasıyla bu alanın vazgeçilmezi olduğunu ikinci yarı sadece bana değil, tüm Fenerbahçe camiasına gösterdi. Ozan ve Mert Hakan’a dayanan Erol Bulut’a bir şey hatırlatmak istiyorum. Önce kalecisi Altay’a daha sonra da Boupendza ve Diouf’a teşekkür etmeli. Neden mi derseniz. Takımın 1-0 galip ve rakip tek kale oynuyor. Orta sahayı kaybetmişsin, sen 7 Mart 2020’den beri maç oynamayan Mesut Özil’i sahaya sürüyorsun. Bu böyle bir maçta alınacak risk değildi. Riskin ötesinde affedilmez bir hataydı ama kazanmak şansı oldu.

Fenerbahçe defansı Serdar ve Szalai’yle birlikte iyi bir uyum yakaladı diyebiliriz. Fenerbahçe’nin ikinci golünde Serdar Aziz’in müthiş bir gayretle araya girip başlattığı atakta hakkını teslim edelim. Caner’in nedeni bilinmez asabi davranışlarını anlamak mümkün değil. Bu yüzden kendi kalitesini frenleyen adam olurken diğer tarafta Nazım ise baskı karşısında bocaladı. Yeni transferlerden Osayi Samuel, kumaşı iyi bir futbolcuya benziyor. Hazır gelmesi hem onun hem de Fenerbahçe’nin avantajı.

Valencia ve Thiam rakibin baskılı oyununda daha iyi kontraya çıkıp, Fenerbahçe’yi rahatlatan golleri bulmalıydılar. Ancak dün bunu gösteremediler.

Son iki haftada şans golleriyle ve rakibin beceriksizliğinden dolayı kazanmış oldukları 6 puan şampiyonluk yolunda tabii ki çok önemli. Ancak Fenerbahçeli futbolcular şunu unutmasın ki çekirge bir sıçrar iki sıçrar. Yani haftaya derbi var…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Şimdilik güle güle

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Fenerbahçe için kazanç

30 Nisan 2022 Cumartesi

Fotoğraf güzel!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022