• 28 Nisan 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 28 Nisan 2019 Pazar 08:39

YAZAR

Engin Verel

Bu neyin sevinci!

Paylaş

Dün akşamki F.Bahçe-Trabzonspor maçı misafi r takım için pek de önem taşımıyordu. Ama ev sahibi F.Bahçe için tehlikeli bölgeden bir an önce kurtulma bakımından kritikti. Fenerbahçe, son 9 maçında 2 galibiyet almış, Trabzonspor ise son 7 karşılaşmada 6 galibiyet, 1 beraberlikle Kadıköy’e gelmişti.

Fenerbahçe açısından sadece puan değil başkanıyla yönetimiyle, en başta Sportif Direktörü ve Teknik heyetinin yarınları açısından inanılmaz bir 90 dakikaydı. Alınabilecek kötü bir netice bu arkadaşlar için kabus olabilirdi. Nitekim de oldu. Fenerbahçe’nin hocası maç öncesi konuşması gerekirken konuşamamış, sonunun ne olacağını bildiği için Jailson’u, Sajc’ı ve Ayew’i ilk 11’de sahaya sürmüştü. Tabii ki geçen haftadan Sadık ve Dirar’ı da unutmamak lazım.

Dün akşam futbol adına baktığımızda 39 bin seyircinin doldurduğu Kadıköy’de ne enteresan ki bu futbol takımının en iyi adamlarından biri Skrtel’di. Ama o ve 1-2 arkadaşı Sadık’tan önce ikinci sarı karttan kırmızı görebilirdi. Bu açıdan Cüneyt Çakır’a teşekkür etmeleri gerekir. Tabii bir de Harun’u unutmamak gerekir. Biraz Hasan Ali biraz Mehmet, bir şeyler yapmaya çalışırken, Trabzon takımı genç iki Abdülkadir, Hüseyin, Yusuf ve kaleci Uğurcan’la Fenerbahçe’ye futbol dersi verdi. 22 yıldır Kadıköy’de yenemedikleri F.Bahçe’yi tam yeneceklerdi ki uzatmanın da uzatmasında Valbuena’nın orta şut karışımı vuruşu ağlara gitti. Beraberliğe sevinen bir F.Bahçe gördüğümde tüylerim ürperdi açıkçası.

Konumuz F.Bahçe olduğuna göre bu 1 puana sevinmek bile, F.Bahçeli futbolcuların ne denli bu formayı küçük düşürdüğünün en güzel örneğiydi. Demek ki bu arkadaşlar, bu formanın ve isminin hala kıymetini bilmiyorlar. Oynamış oldukları rezil futbol sonunda 1 puana sanki şampiyon olmuşlar gibi sevinebiliyorlar. Şunu unutmasınlar ki, F.Bahçe futbol takımının sporcusu sadece şampiyonluğa oynadığında, bu yolda adımlarını atarken maç sonunda sevinir. Bu tür skorlardan sonra hatalarının üstünü kapatmak için bu tür sevinçler ne camiaya ne o formaya yakışır. Bunu da birilerinin söylemesi gerekir ama o birileri nerede... O birileri orada olmadığı için takım bu halde. Ayrıca 1 puanı da onlar almadı, Trabzonspor hediye etti. Bir de Valbuena gibi bir adamı ilk 11’de oynatmayan teknik direktöre ne denir, onu bilmiyorum!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Ocak 2022 Pazar

Zümrüd-ü Anka gelse...

20 Ocak 2022 Perşembe

Ağlanacak halinize...

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bir çuval incir berbat oldu

24.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Larin'in halleri

25.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çok net: Bu takım savunma yapamıyor!

24.01.2022