• 26 Ağustos 2017 Cumartesi 01:30
  • |
  • 26 Ağustos 2017 Cumartesi 00:53

YAZAR

Engin Verel

Bu 'Ciğer'den vazgeçilmez!

Paylaş

Hemen şunu söyleyeyim ki, lige muhteşem başlayan Galatasaray karşısında Samet Aybaba ve futbolcularını tebrik ediyorum. Kalecisinden, forvetteki son adamına kadar istekli, hırslı ve hocalarının verdiği akıllı taktiği sahada 4x4’lük uygulayan bir takım vardı. Samet Aybaba’yı böyle bir takım yarattığı için tebrik ediyorum. 
Gelelim Galatasaray’a dün akşam da ligin üçüncü haftasında da aynı ilk 11’le sahaya çıkmıştı. Galatasaray’da sahada 2 Türk vardı. Buna karşılık Sivas’ta bu sayı 3’tü. 
Sivas’ı bilmem ama Galatasaray’da belki Feghouli ileriki günlerde forma giyme şansı yakalar. Ama kimin yerine derseniz açık söyleyeyim bunu cevabını veremem. Tolga’nın yerine oynaması planlanıyordu ama Tolga 3 maçında 4 gol attı. Sahanın en iyisi oluşu, bu değişimi zorlaştırıyor. 
Sağ bek olarak alınan defanstaki Linnes, bu mevkide değil ama sol bekte hem ofansif hem defansif olarak takımın değişmezi olurken, Serdar Aziz kalitesindeki bir futbolcunun daha dengeli olması gerekir. Serdar, rakiplerine faul yaparken sarı veya kırmızı karttan formayı kaptırmamasını umarım. 
Mariano, Macion’la birlikte vazifesini tam anlamıyla yaparken, Fernando geçmiş maçlardaki görüntüyü vermese de Ndiaye ile gecenin adamı Tolga bu futbolcunun eksiklerini tamamladılar. 
Anlamadığım bir konu az da olsa defans ve ön liberolarda lüzumsuz pas hatalarıyla Sivassporlu futbolcuları hareketlendirecek ve cesaretlendirecek pozisyon vermeleriydi. İlk yarı Tolga’nın, ikinci yarı ise Belhanda’nın inanılmazı başararak kaçırmış olduğu pozisyonlar da ağlarla buluşaydı Galatasaray üçüncü hafta daha da farklı bir galibiyet elde edecekti. 
Şimdi diyeceksiniz ki, "Galatasaray hem farklı yenerdi" diyorsun, hem de Sivasspor’u methediyorsun. Skor her zaman güzel futbolla paralel olmayabilir. Rodrigues’in kanattaki süratli futbolu, Galatasaray ataklarında önemli rol oynamasına rağmen istenilen asistleri yapamaması bu futbolcu için büyük şanssızlıktı. 
Orta sahanın beyin adamı Belhanda; iyi durdurulduğu için belki süper futbol oynamadı ama yine de klasını gösterdi. 
Son olarak Tolga’yla gollerini eşitleyen Gomis’e gelirsek, böyle bir futbolcunun 6 kere ofsayta düşmesi ve altıncısında kafayla attığı golün iptali şaşırtıcıydı. Oyundan çıktıktan sonra hocasına yaptığı tavır da kendisine yakışmayan bir hareketti. Ama bir gerçek var ki, Galatasaray’a ‘İyi’ derken rakiplerini küçümseyenler dün akşam Sivas gibi, iyi bir takım karşısında dolu dizgin gidişinin devam ettiğine her halde şahit olmuşlardır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021