• 3 Kasım 2016 Perşembe 02:00
  • |
  • 3 Kasım 2016 Perşembe 02:00

YAZAR

Engin Verel

Bir maçtan daha fazlası

Paylaş

Konya deplasmanından 3 puanla dönen Fenerbahçe, kendi evinde oynadığı ve farklı kazandığı Karabük maçında taraftar açısından iyi sinyal vermedi. Ancak dün öğlen saatlerinde bilet satışının kombineler hariç 21 bine ulaşması beni mutlu etti. Satılan biletin yanı sıra kombinesi olan Fenerbahçeliler'in de yaklaşık 13 bin kombine olduğunu düşünürsek bugün de yapılacak satışlarla rakamın en az 40 bin olmasını bekliyorum. Stadın dolması, taraftarın takımla barışmasının önemli bir işareti olacaktır.

Arka arkaya gelen 2 galibiyetten sonra hem moral, motivasyon hem de özgüven açısından bu maçın kazanılması büyük önem taşıyor. Rakip bizden maddi olarak daha değerli. Hatta futbolcu kalitesi de Fenerbahçe’nin çok üstünde. Ancak bu tür maçların havasının bambaşka olduğunu sizler de benim gibi biliyorsunuz. Bu akşamki mücadele sıradan bir futbol karşılaşmasından çok daha önemli anlamlar taşıyor. 3 puan hem gelecek taraftarın heyecanını ve coşkusunu artıracak ve büyük bölümünün tribünlerde kalmasını sağlayacak. Hem takım Avrupa yolunda ilerlerken, 'Büyük düşünce’ oyuncuların zihninde kuvvetli bir yer edecek. Camianın havaya girmesi de hedefler için enerji getirecek, her kulvarda yarışmacı bir takım görüntüsü güçlenecek. Şahsen ben böyle düşünüyorum. Ya siz!...
 
Serdar niye oynamıyor!

Serdar Aziz sezon başının flaş transferi değil miydi? Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum. Büyük paralar ve 3 futbolcu karşılığında Galatasaray’ın aldığı bu genç yetenek Milli Takımımız'ın da yıldızı değil miydi? Ufak bir sakatlık geçirmiş ve sonrasında iyi çalışıp, bugünkü forma girmişti. Kısacası oynaması için hiçbir engel yoktu. Ayrıca maçlarda yedek kulübesinde hazır şekilde bekliyor. Gelin görün ki Riekerink onu görmüyor ya da göremiyor.

İçeriden aldığım haberlere göre, sakatlığı atlattıktan sonra Hakan Balta stoperde, Chedjou’nun yanında görev alacakmış.
İyi güzel de kardeşim. Bu Serdar Aziz amatör kulüpten mi alındı. Sakatlığı geçmiş, formda bir futbolcuya neden şans erilmiyor. Açıkçası ben bu konuyu tam anlamış değilim. Büyük paralar ve artı 3 oyuncu verilen bir oyuncu, takımın kendisine ihtiyacı varken kulübede oturuyor. Bu çifte standardı siz anlayabildiniz mi?

Rüzgar eken fırtına biçer

Bildiğiniz gibi Beşiktaş taraftarı İtalya'da kötü muameleye maruz kalmıştı. Önceki akşamki çok önemli rövanş maçında Türk Polisi, Napoli taraftarının Sultanahmet'te toplanmasına izin vermedi, havaalanından doğruca stada götürdü ve İtalyanları didik didik aradı. Hatta kemer ve ayakkabılarını da çıkardı. Bence 10 numara muamele, helal olsun Türk Polisine ve talimat verenlere. Neymiş efendim, "Bize taş atana ekmek atalım." Yok öyle bir şey kardeşim. Bunca senedir bu tür misafirperverlik yaptık da ne oldu? Biz onlara ekmek verdikçe, onlar taşı kaya yapıp bize fırlattılar. Şimdi sıra bizim onlara şu atasözünü hatırlatmamıza gelmedi mi? "Ne ekersen onu biçersin."

Aynı kuyuya düşmek

Futbolda bazen kural olmasa da kural yerine geçen gerçekler vardır. Ve çoğu zaman bu olaylar maç içerisinde yaşanır. Bunlardan en önemlisi de golü attıktan sonraki 5 dakikadır. Nedense bu zaman sürecinde takımlarımız, attıkları golden sonra çok kolay gol yiyorlar. Bu kuyuya daha kaç defa düşeceğiz?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021