• 26 Ocak 2024 Cuma 07:00
  • |
  • 26 Ocak 2024 Cuma 07:00

YAZAR

Bir Kerem VAR!

Paylaş

Fenerbahçe'nin bir gün önce bir başka stanbul ekibi Başakşehir karşısında acı çekerek kazandığına şahıt olmuştuk. Dün gece de Galatasaray bir başka İstanbul ekibi İstanbulspor ile karşılaştı.

Maç öncesi genel kanaat Galatasaray için kolay bir galibiyet olacağı şeklindeydi. Ancak mücadele başlayınca pabucun pahalı olduğunu gördük. İstanbulspor Galatasaray'ın kanat akınlarını önleme konusunda çok başarılıydı. Barış Alper, Tete, Zaha ve Kerem dörtlüsünün hemen hemen kanatlardan hiç gelemediğini gördük. Zaman zaman Mertens ve Kerem Demirbay'ın kenarlara kayarak destek verdiği hücumlarda cılız da olsa stanbulspor'u zorlayan bir Galatasaray vardı. Ancak sonuca gidecek bir etki yoktu.

Galatasaray bu görüntüsüyle formda Icardi'yi çok özlüyordu. Ancak Okan Buruk 'Yavaş yavaş hazır edeceğiz' dediği Arjantinli'yi yanında oturtuyordu. Belki de o da bizim gibi 'Nasıl olsa İstanbulspor çantada keklik' diye düşünmüştü. Biz bunları düşünürken İstanbulspor'un karşı karşıya pozisyonda topu direkten döndü. Bu aslında Galatasaray için bir uyarıydı. Sonrasında da Sambissa ile golü buldular.

Bu pozisyon Galatasaray'ın yaklaşık 1 ay sahalardan uzak kalacak olan Abdülkerim Bardakcı'ya ne kadar ihtiyaç duyacağının da göstergesiydi. Zira kenar ortada iki merkez savunmacı da ortada yoktu ve Kaan Ayhan da müdahalede ağır kaldı. Sonrasında ise bu sezonun en ilginç pozisyonu yaşandı. Galatasaray, İstanbulspor kalesinde korner kullanırken dönen top ev sahibi ekibin kalesine ikinci gol olarak gitti. Ancak VAR devreye girip, orta hakemi pozisyonun başlangıcını izlemeye çağırdı. İnceleme Galatasaray adına bir penaltı kazanılmasıyla tamamlandı, Kerem de atışı gole çevirdi. 2-0 olacak maç bir anda 1-1'e geldi. Birçok kişi bu konuda yorum yapacaktır. Ancak VAR'a laf edenlere benim de buradan bir çift sözüm VAR. Elbette yine tartışmalı pozisyonlar var ancak her şeye rağmen adaletin sağlanması konusunda VAR'ın çok ciddi bir işlevi olduğunu hatırlatalım.

İkinci yarıda Galatasaray için kazanmanın zor olacağı ilk yarıdan çok net ortaya çıkmıştı. Icardi'nin fi lelere giden vuruşunda hakemin 'Aktif ofsayt'a hükmetmesi yoruma açık. Kerem'in Galatasaray'a bu sezon katkısı ise kesinlikle yoruma kapalı bir durum. Yine çok kritik bir maça damgasını vurdu. Icardi'nin penaltı golü ise sadece işin kremasıydı. Bu maç da gösterdi ki, şampiyonluk adaylarının bundan sonra daha çok ayakları titreyecek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Köhn'e bir parantez

27.02.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024