• 22 Ocak 2024 Pazartesi 07:00
  • |
  • 22 Ocak 2024 Pazartesi 07:00

YAZAR

Balık baştan kokar

Paylaş

Daha ilk dakikalarda başlayan top kayıpları maçın nasıl geçeceğinin sinyaliydi. Samsun takımı geçen haftaki Antep'e göre daha önde basıyordu. Bu durum F.Bahçe'nin işine gelir gibi gözükse de alanları iyi kapatan bir deplasman ekibi gördük. Tadic ile başlayan gol kaçırma furyasını Edin Dzeko eline aldı ve sürdürdü. Defalarca Okan'ın üstüne vurdu. Bu konuda daha çok eleştirilen Michy Batshuayi olsaydı acaba neler olurdu?

Tadic ve Dzeko'yu kesme konusunda pek iradeli olmayan İsmail Hoca, maçın son bölümünü beklemek zorunda mıydı? Taraftarın sezon başından beri teknik ekibe karşı haykırdığı bir konu var: "Değişiklikler neden geç yapılıyor?" Cengiz ve Batshuayi'nin getirdiği enerji gayet güzeldi ama yeterli miydi tartışılır. Szymanski'ye ihtiyaç duyulan bir anda yerine Emre Mor'un girmesi hayret vericiydi.

Bu sezonun muhteşem 4'lüsü, sezona damga vuran isimlerin gol beklenilen anlarda sahada olamaması çok ilginç bir durumdu. statistiklerle oynayan İrfan, Tadic, Szymanski ve Dzeko, Fenerbahçe'nin gol aradığı anlarda sahada yoktu? Bu da Fenerbahçe adına geceyi özetleyen bir durumdu. Tepki çekebilir ama Fred'in son haftalarda sallantıya geçtiğini de ifade etmek gerek. Uygun anlarda dinlendirilmemesinin bedeli sakatlıkla çıktı. Oyuncunun düşen performansında onun verimini idareli kullanamayan hocayı bu açıdan da sorgulamak lazım.

Osayi'nin hızının arandığı bir maç oldu. Dengesiz pasları içeri çevirmekte hayli mahir olan futbolcu Afrika Kupası'nda. Mert'ten de aynı beklenti vardı belli ki bu kadar fazla pas hatası yapıldı! İsmail Kartal'ın hücumdaki 4'lüyle oynamak yerine oyunu okuyup pas hatalarını düzeltecek hamleler yapması, oyunun kalitesini değiştirebilir, takım daha özgüvenli oynayabilirdi. İlk dakikadan başlayan senaryo, maç sonunda değişmedi...

Samsunspor çok akıllı oynadı. Kaleci Okan Kocuk ise varını yoğunu ortaya koydu. Ancak maçın başından sonuna dek oyunu soğutmaya yönelik hareketleri vardı. Frikik golünde çalınan faul ve kaleciye kartı geç çıkartan hakem Bahattin Şimşek, bütün hafta boyunca konuşulmayı göze almıştır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024