• 28 Kasım 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 28 Kasım 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Asıl Sow haftaya

Paylaş

Galatasaray maçında Lens sakat, Mehmet Topal cezalıydı. 'Ne yaparız' denildi. Gecenin adamı 2 gol atan Van Persie 3 puanı almış, Fenerbahçe, Galatasaray’ın 1 puan önüne geçmişti. Dün akşam ise şampiyonluk yolundaki rakipleri, küme düşmeye aday Rize karşısında, Fenerbahçe acaba puan kaybeder mi düşüncesi içerisindeydiler. İlk golü Rize atmasına rağmen bu sefer de gecenin adamı Sow tek başına 3 gol atmış ve farklı galibiyette büyük rol oynamıştı. Bu maç sonu Beşiktaş'la aradaki fark ise 4’e inmişti.

Herkes Fenerbahçe’nin küme düşmemek için bu maça asılacak olan Rizespor karşısına yorgun çıkacağını ve belki de 1 puanla İstanbul'a döneceğini düşünüyordu. Ama hemen şunu söyleyeyim ki, ‘Burada Advocaat’ı tebrik etmek gerekir. Önce takımın geçen seneki kondisyonunu üst düzeye çekmiş, takım içindeki arkadaşlığı, hocalarına karşı olan saygı ve güveni vermiş, en önemlisi de formayı adaletli dağıtma açısından kendini kabul ettirmiş.

İşte bu görüntüler içerisinde sahada Şener’inden, İsmail’ine, Topal’ından Souza’ya, kanat adamları Sow’undan, Aatif’a kadar hem ofansif hem de defansif anlamda sahada bir dakika durmayan futbolcuları, bu istekli arzulu oyunlarından dolayı tebrik ederim. Ne olursa olsun her hafta ‘Canı yanabilir’ acısıyla sahaya çıkan Rizespor karşısında mağlubiyetten, farklı galibiyete geçmek pek kolay bir olgu değil.

Alper’in pres anlayışının dışındaki istekli futbolu, Aatıf’ın bir oyun kurucu gibi orta alanın her yerinde gezer futbolu ve kanat oyuncusu olmasına rağmen Sow’un 3 golde de ceza sahasının orta bölgesinde golü bulması, kendini rakiplerine nasıl unutturduğunun en akılcı örneğiydi.

Maçın enteresan yanı ise ilk yarı ev sahibi Rizespor kaleye 5 şut çekmiş, biri kaleyi tutmuş ve o da gol olmuş.

Fenerbahçe’ye gelirsek 7 şut çekmiş, 3’ü kaleyi tutmuş ve hepsi de gol olmuş. Daha enteresanı ise Fenerbahçe’nin kaleyi tutan dördüncü topu da dördüncü gol olarak skora yansıdı.

Golcü Van Persie hafta arası Avrupa Kupası maçı oynamamasına rağmen sahada pek isteneni veremezken, gol atma isteğini eyleme geçiremeyince biraz asabileşmesi, lüzumsuz sarı kart görmesine neden oldu.

Sonradan oyuna giren Neustadter ve İsmail arkadaşlarını aratmazken uzatmada İsmail’in golü hem kendisi açısından önemliydi.  

Bakalım Beşiktaş maçında kimin yıldızı parlayacak.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

27 Eylül 2021 Pazartesi

İlk etap tamam

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

İki maçın gör dedikleri

13.10.2021

Engin Verel

Değişen bir şey yok

9.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021