• 21 Şubat 2022 Pazartesi 07:00
  • |
  • 21 Şubat 2022 Pazartesi 07:00

YAZAR

Engin Verel

Altay ve penaltılar

Paylaş

Dün "gençler" ve "futbola geç kalmışlar" vardı benim gözümde. ilk 11'in özeti buydu. Çok merak ediyorum sahaya çıkan kadroyu İsmail mi, yoksa ağabeyi mi kurdu? Benim bakış açımdan ikisinin ortak kararı gibi duruyor.

Normalde Arda ve Çağtay gibi iki genci sahaya sürmek cesaret ister. Ama lider Trabzonspor'la aradaki fark, şarkıdaki gibi "Buradan köye yol olur". Lige havlu değil, bornoz atmışsın. Bu çocukların çok daha önce ilk 11'e girmesi gerekiyordu.

Yani bu çocukları oynatmak için mevcut koşullarda cesarete ihtiyaç yok. Lig gitmiş, kupadan elenmişsin, 3-4 gün sonraki Avrupa maçının sonucu sana göre meçhul, bana göre belli! Felaket şeklinde geçen sezon bari bir işe yarasın.

Seneler sonra diyelim ki, "Çok kötüydük ama genç yıldızlar bu dönemde çıktı" ama bunun için bile geç kalındı.

Bu arada Arda'nın 2023'te bitecek mukavelesini de en kısa zamanda uzatın ki o da elden bedava kaçmasın. Daha önce örnekleri gördük çünkü. Futbolu unuttuğu ngiltere'de de belgelenip kurtarıcı diye alınan Ozan Tufan'dan fayda bekleyen bir transfer vizyonuna sahibiz. Ozan, 45 dakika tempolu yürüyüş yaptıktan sonra kulübedeki yerini aldı.

Zaten ilk devrede takım halinde girilebilen tek pozisyon da Tisserand'ın vuruşuydu. Sonuçta penaltılarla kilit açıldı. Yanlış anlaşılmasın, kilit açıldı ama senin kapın da çok zorlandı. Burada da kaleci Altay öne çıktı. Zaten Altay'ın kaçıncı kez galibiyeti kurtardığını hatırlamıyorum.

Diğer takımın kalecisi ise kendi takımını yakmakla uğraşıyordu. Yazının başında söylediğim gibi bu saatten sonra tamamen gençlere şans vermek lazım. Belki onların geleceğini kurtarabiliriz.

Bu anlayışla takım halinde bir şey olacağı yok çünkü... Üstelik sahada genç futbolcular yer alınca, taraftardan da protesto değil destek alırsınız.

Dün bunu uygulamalı olarak yaşadık. Umarım böyle devam ederler ama kadroları nasıl bir anlayışla kuracaklar orasını bilmiyorum!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 Nisan 2024 Pazartesi

Hani bırakıyordun!

4 Nisan 2024 Perşembe

Futbola dönüş

20 Mart 2024 Çarşamba

Ateşe benzin dökmeyin!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kanatlar kırık olunca

3.04.2024

Engin Verel

Hani bırakıyordun!

8.04.2024

Alen Markaryan

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

14.04.2024

Kenan Karcı

Üçüncülük bile fazla

13.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Artık macera aramaya gerek yok

14.04.2024