• 11 Ocak 2024 Perşembe 07:00
  • |
  • 11 Ocak 2024 Perşembe 07:00

YAZAR

Ali Koç bile engel olamaz!

Paylaş

Fenerbahçe'nin bu sezonki transfer politikaları çok doğruydu, karşılığını da sahada her geçen gün rakiplerini eze eze yenerek alıyorlar.

Transfer yapmayı ve başarı odaklı takım kurmayı 5 senede öğrenebilen Başkan Ali Koç'un, "Ben varken Fenerbahçe şampiyon olamaz" sözünün ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunun cevabını takım dün sahada verdi. Hepsi birbirinden yetenekli oyuncuların, iştahlı ve hedefe odaklı oyunu, Konyaspor'u 45 dakikada sürklase etti. Bu tablo gösteriyor ki, sen şampiyon olacak takım kurar, kazanacak futbolu oynarsan senin önünde kimse duramaz. Eğer zayıfsan ve gücün yetmiyorsa gol kaçırıp da 'Ayağım kaydı' bahanesine sığınan golcü durumuna düşersin.

Dün Fenerbahçe'nin oyununu çok beğendim. Sahanın her yerinde basan, rakibe göz açtırmayan ve sürekli pozisyon üreten bir takım vardı. Emin olun hakem VAR kararıyla o penaltıyı vermese de Fenerbahçe ilk yarıda farka giderdi. Öyle ki penaltıdan sonra King'in karşı karşıya kaldığı pozisyona bile hiç takılmayan ve sürekli arayışta olan bir Fenerbahçe vardı.

Maç hakkında fazla söyleyecek söz yok. İlk yarıda Fenerbahçe 3 puanı cebe koydu, ikinci yarıda bunun sefasını sürdü. Bir hafta önce Galatasaray'la oynayan ve 3-0 yenilen Konya için kuşkusuz üst üste stanbul'da iki büyük maça çıkmak büyük şanssızlıktı. Ama Fenerbahçe'ye karşı daha çok ezildiler. Galatasaray 30 şutta sadece 10 kez kaleyi bulmuş ve 3 gol atabilmişti. Fenerbahçe ise ilk yarıda attığı 6 isabetli şutun, 5'ini gole çevirip, bu konuda ne kadar becerikli olduğunu gösterdi.

İsmail Kartal'ın bir önceki maçta hattrick yapan Cengiz Ünder'i kesip, İrfan Can'ı ilk 11'e koyması aslında Fenerbahçe'nin bu konudaki rahatlığını en güzel anlatan hareketti. Fenerbahçe'nin bu sezon sıkıntı yaşadığı tek mevkii stoperdi. Bonucci'nin gelmesi o konuda da İsmail Kartal'ı rahatlatacak. Ama zaten Fenerbahçe böyle oynadığı sürece savunmasına da fazla iş düşmeyecektir. Coşkulu, kararlı ve mücadele gücü çok yüksek olan bu takım sezon sonuna kadar performansını sürdürürse şampiyonluk konusunda önünde hiçbir güç duramaz. Hatta Ali Koç'un başkanlığı bile Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna engel olamaz!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

16 Şubat 2024 Cuma

Atan-tutan avantajı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Tebrikler!...

25.02.2024

Alen Markaryan

Bu takıma biraz daha moral lazım...

26.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kimse kendini kandırmasın!

25.02.2024