• 17 Nisan 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 17 Nisan 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Engin Verel

Aferin çocuk!

Paylaş

Fenerbahçe için böyle maçlar hep zor olmuştur. En formda oldukları zamanlarda bile ligin en dibindeki takımlara karşı rahat galibiyeti yok denecek kadar azdır.

Dün Göztepe karşısında açıkçası böyle bir senaryoyu bekliyordum. Ama Fenerbahçe maça o kadar iyi ve etkili başladı ki, gole çok yakın bir havası vardı. Nitekim golün gelmesi de gecikmedi. Henüz ilk dakikalarda golün gelmesi, üstelik bu golün Serdar Aziz'den gelmesi Fenerbahçe için maçın kolay geçeceğinin işareti miydi?

İlerleyen dakikalarda hiç de öyle olmadığını gördük. Maça ağırlığını koyan ve Göztepe'nin oyun kurup, top yapmasını engelleyen, buna karşılık çok iyi top kullanan Fenerbahçe'nin 5'li orta sahası yavaş yavaş oyundan düşmeye başladı. Kontrol de İzmir ekibinin eline geçti. Pelkas'ın da sakatlanıp çıkmasından sonra Göztepe'nin Kadıköy'de daha etkili bir oyun oynamaya başladığına şahit olduk.

Öyle ki ilk yarı sona erdiğinde skor tabelasında Fenerbahçe'nin 1-0 galibiyeti yazsa da Göztepe'nin kullanamadığı en az 3 net gol fırsatı zihnimizdeydi. Tabelanın bu şekilde kalmasında kuşkusuz en büyük pay karşı karşıya iki yüzde yüz golü çıkartan kaleci Altay'daydı

İkinci yarıda İsmail Kartal'ın bu senaryoyu değiştirecek önlemler alacağını düşünüyorduk. Zira işler Fenerbahçe lehine iyi gitmiyordu. Ama ikinci yarı başladığında gördük ki çok fazla değişen bir şey olmamış.

Oyuna hakim olan ve pozisyon üreten takım Göztepe, 1-0'ı korumaya çalışan bir Fenerbahçe vardı sahada. Bu görüntü ilerleyen dakikalarda Fenerbahçe'nin skoru korumak için özel yeteneklere ihtiyacı olacağını net şekilde ortaya koyuyordu. Zira Göztepe daha organize ve daha takım görüntüsündeyken, Fenerbahçe dağınık ve ne yapacağı belli olmayan bir hüviyete bürünmüştü.

Taraftarın özel isteğiyle maça giren Arda Güler bu anlamda takımın görüntüsünü değiştirecek bir umut olarak ortaya çıktı. Bu gencecik çocuğa böyle bir yük ve misyon yüklenmesi bir anlamda sahadaki takımın düşüşünün de göstergesiydi. Ama Arda bu yükün altından kalkmasını bildi. Klas hareketleriyle Fenerbahçe'nin penaltı kazanmasını sağladı. Penaltıyı atmak da onun hakkıydı, arkadaşları da bu jesti yaptı

Türk futbolunun gelecekteki iftiharı olma işaretleri veren bu genç çocuğu ayakta alkışlarken, onu Fenerbahçe'ye kazandıran İsmail Kartal'a da tebriklerimizi gönderelim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024