• 26 Aralık 2016 Pazartesi 02:00
  • |
  • 26 Aralık 2016 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

Açılırsan boğulursun

Paylaş

İki takım için ilk yarının ve bu yılın son maçıydı. Antalya'nın ilçesi olan Alanyaspor'un son 5 maçına baktığımız zaman sonuçlarda inanılmaz bir dengesizlik var. Kendi evinde farklı galibiyetler, sonrasında farklı mağlubiyetler, deplasmandaki galibiyeti sonrası evindeki beraberlik... İşte bu ne yapacağı belli olmayan neticeler sonrası dün akşam da "Acaba Galatasaray'ı yener ya da puan alır mıyız?" olgusuyla gelmişlerdi TT Arena'ya. 

İlk yarı boyunca Galatasaray'a fazla gol pozisyonu vermemiş ama defans hatasından De Jong'un Galatasaray formasıyla attığı ilk gole mani olamamışlardı. Ve sonrasında De Jong gibi Sajjad da kafa golüyle beraberliği bulurken herhalde 'İstediğimiz neticeye buradan alacağız' düşüncesi içerisinde mücadeleyi devam ettiriyorlardı. 

Ancak ilk yarının sonunda Sneijder'ın ıska geçtiği ve defansın sağındaki Gassama'nın kendi kalesine attığı golle soyunma odasına 2-1 mağlup gittiler. Ve bu zaman süreci içinde Galatasaray'ın 8 şutundan dördü kaleyi tutarken, misafir ekip Alanya'nın 5 şutundan dördü Muslera'da kalıyordu. 

İkinci yarı Selçuk sakatlanıp yerini Hamit'e terfi etmiş ve dün gecenin asist kralı Sneijder sahneye çıkmıştı. İnanılmaz bir aşırtma golüyle farkın kapısını açarken, Eren'in golünde de Josue'nin golünde olduğu gibi asist yapıyordu. 3 asist 1 golle Sneijder 2016'yı VIP olarak kapatıyordu. 

Gecenin ikinci adamı ise Bruma'ydı. Geçmişe nazaran sadece çizgide değil, orta alanda da top alıp, rakibin üstüne giden bencilliği bırakıp takım oyununu tercih eden bir görüntüdeydi. Bruma'nın böyle oynadığı sürece hem kendine hem de takımına ne kadar faydalı olacağı ortaya çıktı. Bunu bizim gibi kendisi de izlediğinde görecektir. 

Eğer maçın son dakikalarında Bruma'nın kaçırmış olduğu goller olmasaydı, belki de Galatasaray tarihi galibiyeti alacak, Alanyaspor da tarihi fark yiyecekti. Küçük takımlarla içeride ve dışarıda oynayıp alınan neticeler Hüseyin Kalpar Hoca'yı aldatmasın. Büyük takıma karşı oynamak her zaman rizikodur. Eğer 1-1'den sonra ikinci yarı 2-1'le sahaya çıkıp, 2-2'yi aramak için defansı boş bırakırsan hüsran yaşarsın. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Ocak 2022 Pazar

Zümrüd-ü Anka gelse...

20 Ocak 2022 Perşembe

Ağlanacak halinize...

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Zümrüd-ü Anka gelse...

23.01.2022

Alen Markaryan

Nemrutluk diz boyu

23.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022