• 16 Ağustos 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 16 Ağustos 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Açık denize çıkamaz

Paylaş

Adana Demirspor, Süper Lig'e yeni çıkmasına rağmen birçok kaliteli yabancı oyuncuyu kadrosuna kattı. Ancak bunların 5'i takıma da yabancıydı. F.Bahçe'ye baktığımızda ise takıma yabancı olan tek bir futbolcu bile yoktu!

Hal böyleyken doğal olarak şampiyonluğa oynamasını beklediğimiz Fenerbahçe'de özellikle ilk yarıda tahmin edilen uyumu göremedik. Kaleyi bulan şutları bile yoktu. Gustavo ve Castro'nun direkten dönen şutları, ilk 45'te gol umutlarının da sonuydu. Adana Demirspor'da Samet Aybaba, geçen sezon lige yükselen kadroyu yenilerle elinden geldiğince harmanlamış. Fenerbahçe'de Pereira ise normal şartlarda satılması gereken bazı oyuncuları ilk 11'e koymuştu. Ferdi Kadıoğlu, öncelikle hangi milli takımda oynayacağına karar verirse iyi olur. Bu kararsızlık sebebiyle F.Bahçe'de de oynayamıyor sanırım!

Samatta, geçen sezon herkese ispat ettiği, "Ben bu takımın forveti olmam" adlı çalışmasını dün de sürdürdü. Pereira bu kadar Samatta'yı sahaya sürmek istiyorsa, Ferdi'nin bölgesinde oynatabilirdi. Serdar Dursun da en ileride görev yapardı. Samatta'nın yerine Serdar Dursun hamlesinden sonra Serdar'ın yaşadığı sakatlık ise tam bir talihsizlik.

Bu yüzden 70. dakikadan sonra F.Bahçe sahada forvetsiz kaldı. İlk 45 dakikada da Samatta'yla birlikte forvetsiz oynamışlardı! Skor haricinde konuşulması gerekenler var. Mesut gol atmış olabilir ama golü rfan Can resmen zorla attırdı. Mesut'un mücadele gücü halen yok. Geçen sezonun ikinci yarısında yaptığı tatilden umarım çabuk döner. Zajc konusunda kararsız kalınmış sanırım. Hazırlık kampında iyiydi. Ancak resmi maçta yine eski kötü günlerine döndü. Özetle dün F.Bahçe adına çok kritik bir galibiyet alındı. Ancak bu 3 puanla birlikte umarım gerekli dersler de alınmıştır. Takımın en iyileri Szalai ve İrfan Can'dı. 3'lü savunmada top rakipteyken geride bilinçli şekilde çoğalmanız gerekir. Ayrıca Tisserand, Serdar Aziz ve Szalai, 3'lü kurgu için yanlış tercih olur. İyi oynayan Adana Demir'di ama F.Bahçe kazandı. Kaptan Mesut, gemisini kurtardı ama açık denize çıkacak hali yok. Bu arada her 3 puanda olduğu gibi kaleci Altay'a da emekleri için teşekkür etmek lazım.

NOT: Futboldan bağımsız olarak F.Bahçe Başkanı Ali Koç'a birlikte oynadığım değerli futbolcu Alpaslan Eradlı'nın ameliyatındaki emekleri için teşekkür ediyorum. Alpaslan, Ali Koç'un hastanesinde çok başarılı bir operasyon geçirdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

24 Eylül 2021 Cuma

Hoca Mesut'u yanlış oynatıyor

23 Eylül 2021 Perşembe

Sıfırdan başlamaz

20 Eylül 2021 Pazartesi

Bilindik hikaye

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"Hakimiyet" gecikince

20.09.2021

Engin Verel

Hoca Mesut'u yanlış oynatıyor

24.09.2021

Alen Markaryan

3 Diazem hapı 2 serinletici

22.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

Korkunun skora faydası yok

24.09.2021