• 16 Ağustos 2021 Pazartesi 08:00
  • |
  • 16 Ağustos 2021 Pazartesi 08:00

YAZAR

Engin Verel

Açık denize çıkamaz

Paylaş

Adana Demirspor, Süper Lig'e yeni çıkmasına rağmen birçok kaliteli yabancı oyuncuyu kadrosuna kattı. Ancak bunların 5'i takıma da yabancıydı. F.Bahçe'ye baktığımızda ise takıma yabancı olan tek bir futbolcu bile yoktu!

Hal böyleyken doğal olarak şampiyonluğa oynamasını beklediğimiz Fenerbahçe'de özellikle ilk yarıda tahmin edilen uyumu göremedik. Kaleyi bulan şutları bile yoktu. Gustavo ve Castro'nun direkten dönen şutları, ilk 45'te gol umutlarının da sonuydu. Adana Demirspor'da Samet Aybaba, geçen sezon lige yükselen kadroyu yenilerle elinden geldiğince harmanlamış. Fenerbahçe'de Pereira ise normal şartlarda satılması gereken bazı oyuncuları ilk 11'e koymuştu. Ferdi Kadıoğlu, öncelikle hangi milli takımda oynayacağına karar verirse iyi olur. Bu kararsızlık sebebiyle F.Bahçe'de de oynayamıyor sanırım!

Samatta, geçen sezon herkese ispat ettiği, "Ben bu takımın forveti olmam" adlı çalışmasını dün de sürdürdü. Pereira bu kadar Samatta'yı sahaya sürmek istiyorsa, Ferdi'nin bölgesinde oynatabilirdi. Serdar Dursun da en ileride görev yapardı. Samatta'nın yerine Serdar Dursun hamlesinden sonra Serdar'ın yaşadığı sakatlık ise tam bir talihsizlik.

Bu yüzden 70. dakikadan sonra F.Bahçe sahada forvetsiz kaldı. İlk 45 dakikada da Samatta'yla birlikte forvetsiz oynamışlardı! Skor haricinde konuşulması gerekenler var. Mesut gol atmış olabilir ama golü rfan Can resmen zorla attırdı. Mesut'un mücadele gücü halen yok. Geçen sezonun ikinci yarısında yaptığı tatilden umarım çabuk döner. Zajc konusunda kararsız kalınmış sanırım. Hazırlık kampında iyiydi. Ancak resmi maçta yine eski kötü günlerine döndü. Özetle dün F.Bahçe adına çok kritik bir galibiyet alındı. Ancak bu 3 puanla birlikte umarım gerekli dersler de alınmıştır. Takımın en iyileri Szalai ve İrfan Can'dı. 3'lü savunmada top rakipteyken geride bilinçli şekilde çoğalmanız gerekir. Ayrıca Tisserand, Serdar Aziz ve Szalai, 3'lü kurgu için yanlış tercih olur. İyi oynayan Adana Demir'di ama F.Bahçe kazandı. Kaptan Mesut, gemisini kurtardı ama açık denize çıkacak hali yok. Bu arada her 3 puanda olduğu gibi kaleci Altay'a da emekleri için teşekkür etmek lazım.

NOT: Futboldan bağımsız olarak F.Bahçe Başkanı Ali Koç'a birlikte oynadığım değerli futbolcu Alpaslan Eradlı'nın ameliyatındaki emekleri için teşekkür ediyorum. Alpaslan, Ali Koç'un hastanesinde çok başarılı bir operasyon geçirdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

11 Ocak 2022 Salı

Büyüklük bu değil!

27 Aralık 2021 Pazartesi

Güle güle sana!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022