• 02 Mart 2020 Pazartesi 08:00
  • |
  • 02 Mart 2020 Pazartesi 08:31

YAZAR

Engin Verel

Açık ara yaparlardı

Paylaş

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe deplasmanından galibiyetle dönen Galatasaray, kendi evindeki Gençlerbirliği karşılaşmasında da resmen derbinin kopyasını oynadı. Atılan ilk gol, Ömer’in ortasında Donk’un kafası... İkinci gol penaltı olmasa da yine Falcao’dan... Galatasaray’ın son 8 maçının tamamını kazanmasının sebebi geçen yılki gibi “kanat futbolu”na dönmesi... Onyekuru ve Feghouli, geçtiğimiz sezon başroldeki ikiliydi. Onyekuru yine fırsatlar buluyor ancak halen fiziksel anlamda tam olarak hazır değil. Gerçi bu haliyle bile büyük bir tehdit olduğunu söylemek lazım... Ancak Galatasaray’ın sağında görev yapan Feghouli, kesinlikle Onyekuru’dan daha şanslı. Çünkü arkasındaki Mariano, sürekli ona destek oluyor. Onyekuru ise Saracchi’den kesinlikle böyle bir katkı göremiyor. Arkasında daha akıllı oynayan bir bek bulunsa, bu kadar koşmak zorunda da kalmayacak. Gelelim Falcao’ya... Kolombiyalı zaten büyük tecrübe... İdman, fizik ve maç eksiğini kapattıktan sonra neler yapabildiğini yine herkese gösterdi. Guardiola, Barcelona’nın başındayken Falcao, Atletico Madrid’deydi. Guardiola onun hakkında, “Ceza sahası içinde dünyanın en iyisi” demişti. Gerçekten de Falcao, ceza alanı içinde rakip için tam bir baş belası... Sol ayağıyla 2 gol birden attı. Sadece pozisyona girmesi yeterli oluyor. En iyi son tercihleri yapma konusunda sıkıntısı bulunmuyor. Galatasaray açısından büyük bir güç... 8’de 8 yapan G.Saray’ın bu serisini şöyle değerlendirmek gerekiyor.

1- Sezonun ilk yarısında aynı futbolu oynasalardı, şu anda muhtemelen bir şampiyonluk yarışı olmayacaktı. Açık ara önde gidebilirlerdi.

2- Onyekuru’nun ne olursa olsun önümüzdeki sezon yeniden kiralanması gerekiyor. Çünkü mali şartlar nedeniyle yüksek bonservis verilmesi çok zor.

3- Mariano’nun mukavelesi bitecek ama sezon sonunda gidişine izin verilmemesi gerekiyor.

4- Önümüzdeki hafta oynanacak Sivas deplasmanı, sezonun kırılma maçı olabilir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Ekim 2020 Pazartesi

Bir zahmet atıver

15 Ekim 2020 Perşembe

Algı yönetimi

12 Ekim 2020 Pazartesi

İstikrar şart!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Bu maçtan çok ders çıkar

20.10.2020

Engin Verel

Bir zahmet atıver

19.10.2020

Alen Markaryan

Arma aşkı yok denecek kadar azdır

20.10.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Renk katacak

21.10.2020

Gürkan Ata

Acaba olacak mı diye beklemek!

18.10.2020