• 28 Ocak 2018 Pazar 02:00
  • |
  • 27 Ocak 2018 Cumartesi 23:47

YAZAR

Engin Verel

74. dakika ve sonrası

Paylaş

Misafir takım Osmanlıspor’un Teknik Direktörü İrfan Buz ve futbolcularını tebrik ederim. Alt sıralarda olmalarına rağmen şampiyonluğa oynayan G.Saray gibi güçlü bir takıma karşı hem de TT Stadı’nda, sergiledikleri cesaretli futbol, herkesi mutlu etti. Ben de Avrupa’da bir lig maçı izlercesine mutlu oldum.

Genelde aşağı sıradakiler hatta yukarıya oynayan bazı takımlar bile 3 büyüklere karşı, kapanıp ‘1 puan alırım. 40 yılda bir de şans yanımda olursa, galibiyetle ayrılırım’ diyerek futbol denen güzel oyunu çirkinleştirir. Fatih Hoca’nın gelmesiyle Türk futbolcuların hem ilk 11’de hem de kulübede çoğalması ve bu maça kadar yedikleri çok az gole rağmen namağlupluğu sürdürmesi ilgi çekiciydi.

Ancak Osmanlıspor’da Aminu, kanatlarda Serdar ve Regattin ile kontrataklarda bu üçlüye katılan Lumanza, G.Saray defansının ve ön liberodaki Tolga ve Selçuk’un defansif anlamda ne kadar yetersiz olduğunu ortaya koydu. 65. dakikaya kadar Osmanlıspor G.Saray’a karşı tam 10 şut attı. İsabetli olmasa bile G.Saray onlara çok şans verdi.

İlk kez Muslera’nın kucağına gelen Serdar’ın şutunda dakikalar 70’i gösteriyordu. Bu ne demek derseniz; Mariano, Maicon, Latovlevici üçlüsüne Denayer de ayak uydursaydı belki de skor 74. dakikaya kadar çok farklı olurdu. Denayer’in tek başına kesmiş olduğu pozisyonları bir tarafa bırakırsak, her rakibin son vuruşlarını yapan futbolcularının Osmanlıspor’daki kadar beceriksiz olmayacağını Fatih Hoca mutlaka düşünecektir.

Hele hele Aminu’nun kaçırmış olduğu pozisyonu hatırlarsak ne demek istediğim gayet iyi anlaşılacaktır. Rodrigues ve Yasin’in kanatlarda hem defansif hem de ofansif olarak katkılı futbollarına Eren, Feghouli’ye ‘Al da at’ dercesine indirdiği pozisyonla eşlik etti. Bunun dışında Eren fazla varlık gösteremedi.

Sonrasında yerine giren Gomis, 10 dakikalık zaman sürecinde kalitesini gösterdi ve attığı golden sonra, “Benim parayla işim olmaz” imajını da seyirciye verdi. 74’e kadar top, G.Saray’ın ayağında olmasına rağmen daha çok Osmanlıspor fırsat harcarken, sonra G.Saray net şanslar buldu. Bu kez de sahneye Karcemarskas çıktı ve en az 5, 6-0’lık skoru önleyen adam oldu.

Feghouli, Eren, Yasin ve Gomis’in son vuruşlarında, golü kaçıran onlar değil, kurtaran Karcemarskas’tı. Tarihi farkı tek başına engelledi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Fatura!

16.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021