• 20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:00
  • |
  • 20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:00

YAZAR

Engin Verel

34 dakikalık resital

Paylaş

Geçen hafta, deplasmanda Ankaragücü’nü 3-1 yenen ev sahibi Galatasaray, aynı skorla kendi evinde Yeni Malatya’ya mağlup olan Göztepe’yi ağırladı dün akşam. 

Enteresan olan 3 eksikle İstanbul’a gelen Göztepe’nin, kendi evinde nasıl farklı mağlup olduğuydu. Dün oynadığı futbolu izledikten sonra böyle bir skorla İstanbul’a geleceğini tahmin edemezdim. Galatasaray’a gelirsek, Muslera’ya fazla iş düşmemesine rağmen defanstaki arkadaşlarına her maç olduğu gibi dün akşam da büyük bir güven veren isimdi. Sağda Mariano, solda Nagatamo defansif ve ofansif futbolda, en iyi defans bek adamları olduğunu bir kez daha bizlere ispatladılar. Sakat Serdar’ın yerine formayı alan Ahmet, hiç de onu aratmadı. 

Yalnız Galatasaray’ın öndeki iki liberosunda problem var. Donk ve Fernando’nun, birbirine benzeyen futbol yapısından dolayı bu alanda problem yaşatıyor. Bunun yanında rakibe de ataklarda avantaj veren isimlerdi. Sağ kanatta Sinan’ı çözmek çok zor. İyi niyetle bir şeyler yapmak istiyor ama şu anda formaya demir atacak bir futbol sergilemiyor. Belhanda’ya gelirsek, ismi var, cismi yok diyebiliriz. Sol kanatta Onyekuru’nun, Fernando’nun attığı muhteşem pasta aynı güzellikte gelişine yapmış olduğu plaseyle Göktuğ’un üstünden aşırtmasına şapka çıkarttık. Eren için ise aynı görüşü söyleyemeyeceğim. 

Takım oyunu oynadığı müddetçe, Sarı-Kırmızılılar hem rakibe baskı kuruyor hem de seyircisini mutlu edecek futbol sergiliyorlar. Belki fazla gol pozisyonu yaratamıyorlar ama sanırım bu problemler de önümüzdeki haftalarda çözülecek diye düşünüyorum. ‘Nasıl çözülür’ derseniz, Sinan’ın yerine Rodrigues, Eren’in yerine Gomis gelir. Gomis varsa ilk 11’de Gomis oynar. Belhanda’nın yerine ise kesinlikle Emre Akbaba ilk 11’de sahaya çıkacak futbolcu olacaktır. 

Emre dedim de, Fenerbahçe sahiden yarınların büyük futbolcusu olacak bir yeteneği en önemli rakibine kaptırdı. Oyundaki 34 dakikalık performansıyla bunu gösterdi. 

Bir ön liberoda Donk problemi var. Tahminim bu hafta Ndiaye’nin gelmesiyle bu alandaki problemi de Fatih Hoca çözmüş olur. 

Kısacası, iki takımın güzel futbolu sonrası Galatasaray’ın 3 puanla maçı noktalaması Göztepe’nin ise yarınlar için seyircisine umut vermesi, Türk futbolu adına güzel görüntülerdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Ekim 2021 Cuma

Gitmeyin daha iyi

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021