• 18 Ocak 2024 Perşembe 07:00
  • |
  • 18 Ocak 2024 Perşembe 07:00

YAZAR

3 kulvarda da yürür

Paylaş

Adanaspor kuşkusuz 1. Lig'deki zirve mücadelesini kupadan daha fazla önemsiyordu. Tıpkı Fenerbahçe'nin şampiyonluğu daha çok önemsemesi gibi. Ancak İsmail Kartal'ın elinde öyle bir kadro var ki, kimi koysan A kalite. As diye kulübeye oturanlarla, yedek olarak sahada yer alanların arasında öyle uçurum yok. Bu arada İsmail ve Ryan Kent'in bu maçta da 11'de olmamasını transfer yapacakları şeklinde yorumlayabiliriz.

İsmail Kartal maç eksiği olan Bonucci ile Fenerbahçe formasıyla ilk maçına çıkan Krunic'i dün sahaya sürerek çok akıllı bir hamle yaptı. İki oyuncunun hem ortama hem de takıma uyum sağlaması ile Fenerbahçe havasını ciğerlerinde daha derinden hissetmesi için antrenman niteliğindeki maçlarda görev alması önemli. Bonucci'yi Gaziantep maçında da izlemiştik. Büyük bir karakter ve liderlik özellikleri yüksek bir oyuncu. Hücuma katkısı ve etkisi de fazla. O yüzden bence lig maçlarında da alternatifi olsa bile ilk 11'in vazgeçilmezi olacaktır.

Krunic için de benzer şeyleri söylemek mümkün. Zaten futbolculuk kalitesi sorgulanmayacak derecede önemli bir isim. Takıma çabuk adapte olup, katkı vermesi şampiyonluk yarışında Fenerbahçe için bir artı olacaktır kuşkusuz. Adanaspor zaten Fenerbahçe'nin dengi bir takım değil, bir de açık futbolu tercih edince işler daha da kolaylaştı. Henrique'nin harika golünden sonra arkası çorap söküğü gibi geldi.

Fenerbahçe birçok talibi olan Batshuayi'yi bence elinde tutmaya devam etmeli. Çünkü küsmüyor, kırılmıyor, nazlanmıyor kulübeden gelip her zaman katkı veriyor. Eski günlerini andıran bir rotaya girmiş gibi. Sonuçta Fenerbahçe iyi bir antrenman maçı oynadı. smail Kartal yedek oyuncularının potansiyelini bir kez daha gördü, ihtiyaç halinde takıma ne kadar katkı verebileceklerini bir kez daha ölçüp, tarttı. Kuşkusuz bu geniş ve özel oyunculardan kurulu kadro, kazanılacak kupalar için Fenerbahçe'yi avantajlı kılıyor. Buna Avrupa kulvarının da dahil olduğunu söylemeliyim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

28 Şubat 2024 Çarşamba

Tehlikeli sinyaller

25 Şubat 2024 Pazar

Tebrikler!...

18 Şubat 2024 Pazar

Yanlıştan dönmek…

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024