• 23 Ağustos 2022 Salı 07:00
  • |
  • 23 Ağustos 2022 Salı 07:00

YAZAR

Engin Verel

13 gol hayra alamet

Paylaş

İkinci haftanın en son maçında ligin en kaliteli futbol oynayan iki takımının futboluna şahit olduk. Enteresan olan ev sahibi Fenerbahçe ile misafir Adana Demirspor'dan hangisi maçı kazanırsa lider olacaktı.

İlk yarı boyunca Fenerbahçe'nin istekli futbolu ve takım oyunu sahada baskındı. Valencia'nın biri penaltıdan olmak üzere attığı iki gole karşın, rakip takımın kaptanı Gökhan İnler'in uzaktan şutu akıllarda kalan önemli olaylardı.

Pozisyon olarak kısır olarak geçen ilk 45 dakikada Valencia ve Emre'nin hareketliliği bizlere futbol adına güzel tatlar verdi. Lincoln'ün fazla çizgide oynaması, bu futbolcunun kaliteli oyununu gösterememesinin nedenlerinden biriydi diye düşünüyorum.

Ancak bu Lemos ve Szalai'nin Fenerbahçe'de problemli iki stoper görüntüsünde olduğunu ve sezonu taşıyamayacağına inananlardanım. Nitekim ikinci yarının başında, bu iki futbolcunun rakibine karşı yapmış olduğu hatalar Fenerbahçe seyircisini çileden çıkardı. Tabii aynı çileden hoca da çıkmadı değil.

Onyekuru'yu Szalai'nin düşürmesiyle yenilen penaltı golünün arkasından, kaleci Altay'ın 60'lı dakikalarda kurtardığı 3 pozisyonu da not düşmek gerekir. Hele hele yine iki stoperin arka arkaya yapmış olduğu inanılmaz hatalarıyla Onyekuru'nun Dzyuba'ya al da at dercesine verdiği pasla açıkça söyleyeyim, Fenerbahçe seyircisi gibi ben de şaşırıp, kaldım.

Oyuna İsmail, Mert Hakan ve Rossi'nin girmesiyle Sarı-Lacivertliler rahatlar dedim ama bu dakikalarda oyuna ağırlığını koyan misafir Adana Demirspor oluyordu. Nitekim 82'nci dakikada Rakitskiy'nin gördüğü haklı kırmızı kartla Fenerbahçe bir oh çekerken yeni transfer Alioski'nin füzesi hem kendisi açısından hem de Fenerbahçe açısından kurtarıcı bir etki yarattı.

Daha önce de söylediğim gibi bu sene oynayanı, kadroya gireni, oynamayanıyla, yeni hocasıyla 100 gol barajını bu takımın aşacağının altına şimdiden imza atarım. Bunun da işareti 3 maçta 13 gol.

Bu tablo da ister istemez Cumhuriyetin 100'üncü yılında Fenerbahçe'nin şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu gösteriyor. Taraftarın da desteği, bu inancın tribünlerde de kökleştiğinin işareti.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

7 Temmuz 2024 Pazar

Yüreğinize sağlık

3 Temmuz 2024 Çarşamba

Helal olsun size

23 Haziran 2024 Pazar

Ders almalıyız

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

İmzasıyla değil, sözleriyle kaybetti

19.07.2024