• 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00
  • |
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00

YAZAR

Engin Verel

10 numara etki

Paylaş

Antep'teki maçın en büyük özelliği, misafir ekibin galip gelerek üçüncülük savaşı vermesi, ev sahibi G.Antep'in ise küme düşmemesi için kazanması gerektiğiydi. 

Hafta arası Tudor’un verdiği raporla Başkan ve yönetimden ciddi bir uyarı alan Galatasaraylı futbolcular ilk yarı boyunca rakibine karşı ayağa top oynayarak belki de kendilerine ait pas rekorunu kırdılar. Ancak bal yapmayan arı misali, Josue'nin uzaktan atmış olduğu süper golün dışında Sneijder ve Sinan'ın ilk yarının ortalarında 4 dakikada kaçırmış olduğu 3 net pozisyon gol olmayınca, sahasına kapanarak önce gol yememeyi daha sonra kontrataklarla gol bulmayı düşünen Bülent Uygun'un talebeleri ilk yarı boyunca uyur gezer gibiydiler. 

Ne olduysa ikinci yarı sanki sihirli bir değnek değmişçesine ev sahibi takımın bilhassa kontrataklarda rakibini bunalttığı dakikalarda her zaman olduğu gibi Galatasaray'ın en iyisi Muslera sahne alıyor ve arka arkaya inanılmaz kurtarışlar yapıyordu. 

Galatasaray'da top kendilerindeyken iki stoper Semih ve Ahmet, önlerindeki ön liberolar Josue ve Selçuk rahat bir futbol sergilerken, top rakibe geçtiğinde bilhassa ikinci yarı bu 4 futbolcu da defansif anlayışta oyundan düştü. Bu da rakip forvetlere kontrataklarda inanılmaz boş alanlar ve dolayısıyla pozisyonlar hazırlamıştı. Açıkça söyleyeyim dün akşam Muslera olmasaydı bu 4 futbolcu bugün çok eleştirilirdi. 

Sağ koridorda sakatlanarak çıkan Sinan ve sonrasındaki Rodrigues-Sabri ikilisi, ofansif futbolda görevlerini yaparken aynı görüntüyü maalesef solda Linnes ve Bruma veremedil. Hele hele Bruma tam bir mahalle futbolcusu. Her aldığı topu takım oyunu çerçevesi içinde değil, bireysel futbolcu kimliğiyle öne çıkartmak açısından bir şeyler yapmaya kalkıyor. 
Ancak bir çok pozisyonda topu ezerek kaybetti. Kısacası Bruma olduğu zaman sahada iki top olması gerekiyor. Biri takım için diğeri de sadece Bruma için. 

Podolski'ye gelirsek dükkanı çoktan kapatmış. Oyundan çıktıktan sonra oyuna giren Eren de ligin bitimine doğru heyecanını yitirmiş bir tablo çiziyor. İkisini birleştirsek istenilen bir golcünün dün akşam olmadığını bize gösterdiler. 

Bu dağınık görüntüye rağmen Galatasaray dün bireysel yetenekleri daha üstün olduğu için kazandı. Alınan 3 puanın en önemli nedeni, Wesley Sneijder etkisiydi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

18 Ekim 2021 Pazartesi

"Şansalan"lar bunlar!

9 Ekim 2021 Cumartesi

Değişen bir şey yok

1 Ekim 2021 Cuma

Sinyaller güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021