• 4 Nisan 2017 Salı 02:00
  • |
  • 4 Nisan 2017 Salı 02:00

YAZAR

Engin Verel

Farkı bireysel kalitesi

Paylaş

Bir tarafta küme düşmeye oynayan Adanaspor, diğerinde de ev sahibi Şampiyonlar Ligi adayı Galatasaray. Ama baktığımızda ilk yarım saat, iki takımın da oynamış olduğu futbol, Türkiye Ligi'nin ne kadar aşağılarda olduğunun en güzel göstergelerini bize veriyor. Adanaspor'un futbolcularının inanılmaz bir şekilde top kayıpları ve beceriksizlikleri bana göre normal. Zaten ligdeki sıralamaya baktığımızda nedeni anlaşılıyor. 

Ama Galatasaray'ın ilk yarım saatteki futbolunu anlamak mümkün değildi. Sağda Cavanda, orta sahada Josue, golcü Podolski gibi üst düzey futbolcu (!) bu kadar pas hatası yapar mı diye kendimize sormadan geçemiyoruz. Podolski'nin kafasında Itandje'ın tek elle topu tutup, iki elle içeri atması ile Galatasaraylı futbolcuların güveni biraz gelmiş ve yavaş yavaş rakibine üstünlük kurmaya başlamıştı. 

Ancak üstünlük kurmak, gol pozisyona girip gol atmaya yetmiyordu dün akşam. İkinci yarının başında. Solda defans oyuncusu Linnes'in bir kanat oyuncusu gibi ileri çıkıp, gol pozisyonu yaratması, G.Saray’ın akaklarını bu kanattan yapmasın sağladı. Podolski, Eren ve Yasin üçlüsü de boş alanları doldursaydı belki de fark daha büyük olurdu. 
Linnes'in düşürülmesiyle kazanılan penaltı ve hemen sonrasında rakibin eline çarpan topla gelen ikinci penaltı kararı ile sahada pek fazla varlığı görülmeyen Selçuk'un atmış olduğu 2 gol de Galatasaray’ı rahatlattı. Ancak Selçuk-Tolga, Yasin-De Jong ve herkesin beklemediği Semih'in yerine Sneijder değişikliği de 4-0’dan sonra yapıldı. Bu da kimsenin umurunda değildi. Çünkü çıkanlar vazifesini yapmış, 4-0 skoru yakalamış, 'Buyurun beyler, siz bitirin' dercesine yerlerini bu 3 futbolcuya vermişlerdi. 

Burada sezon sonu ayrılması kesinleşen Podolski'ye özel bir paragraf açmak istiyorum. 60. dakikalarda kaçırdığı iki gol pozisyonu kendine ne kadar yakışmıyorsa, lüzumsuz şekilde yemiş olduğu sarı kart da aynı ölçüde yakışıksızdı. Sezon sonu ayrılacak olsa da G.Saray forması giyen bir oyuncu bunları yapmamalı. 

Eğer bir takım 4 gol atıyor ve golcüsü Eren bunlardan biri değilse, bazılarının burada oturup düşünmesi gerektiğini söylemeden geçemeyeceğim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

16 Ocak 2022 Pazar

Geçiş dönemi!

11 Ocak 2022 Salı

Büyüklük bu değil!

27 Aralık 2021 Pazartesi

Güle güle sana!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

4 artı, 3 eksi

17.01.2022

Engin Verel

Geçiş dönemi!

16.01.2022

Alen Markaryan

Hakemiz diye neler yapıyorlar

18.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Gerçekçi bir yaklaşım: Kaybetmemek!

16.01.2022