• $ 5,8826
  • € 6,5712
  • 241.259
  • 96.142
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Düşün futbolun yakasından

İki gün evveline kadar Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile tam 4 kez oynamışız. 5 kırmızı kart görmüşüz, 4 penaltımız, 2 nizami golümüz verilmemiş. 79 cm ofsayttan yediğimiz gole kimse sesini çıkarmamış. İki kez aleyhimize penaltı verilmiş. İşe bakın, hiç penaltı kullanmamışız. Şenol Güneş’in kafası yarılmış. Ha, bir de Fenerbahçe’nin tacı çalınmış!! Tamam! Olmuş, bitmiş. “Artık inşallah yenisine önlem alınır” diyorsun, Tam futbola odaklanıyorsun, Sanki bu anlattıklarım hiç yaşanmamış gibi, Nasıl peydahlanıyorsa artık, ‘Beşiktaş’la, Fenerbahçe’nin arasını Şenol güneş bozuyor’ yaygarası çıkıyor orta yere. Mevzu Şenol Hoca’yı yemek de... Gülüp geçmek mi doğru, Yoksa oturup düşünmek mi? Bilemedim. Oturup düşünüyorsun aklına Ricardinho (!) geliyor. Bilic düşüyor peşi sıra. Gülüp geçiyorsun. Ama illa ki birileri modunuzu bozuyor. Çıkıyor televizyonlara, maça dair, derbiye doğru, amacı belli sorular soruyor. Amaç ne? Kaos çıksın, malzeme olsun. Daum varken, Daum’a Rıza varken Rıza’ya, Bilic’e, Şimdi de Şenol Güneş’e… Bitmiyor, Bitmedi, Bitmediniz. ‘Sonra da çıkıp Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın arasını Şenol Güneş bozuyor’ demezler mi? Vallahi pes. Sahte okey gibi masada dolaşıp, kafa karıştırıyorsunuz. Ne oldu? İki takım da çıkıp, tertemiz oynadı. Sen germezsen, Sen fi şeklemezsen, Sen kaşımazsan, Sana söylüyorum, başını sağa sola çevirip, boşluğa ıslık çalan! Sana! Bir rahat bırakın futbolun yakasını. Bilenler konuşsun, Bilenler yazsın, Bilenler oynasın, Bilenler yönetsin. Ama siz fi ncancı katırları, düşün futbolun yakasından.

KAPI

Kadıköy’e 83 yılından beri mütemadiyen gideriz. Ali Şen’den bu yana çok başkan değiştirdiler. Statlarında da birçok şey revize edildi. Tribünler büyütüldü, Koltuk sayısı artırıldı, Eskiden şimdiki numaralı tarafında, “Ablanın Büfe” dediğimiz, çay-tost veren tek bir yer vardı. Şimdi stadın içinde restoranlar, kafeler cirit atıyor. Bütün bunların haricinde, Bizim açımızdan değişmesini beklediğimiz ilk şey, deplasman bölümüne ayrılan kısmın yapısıydı. Bir ona dokunmadılar. Deplasman tribünü 50 kere yer değiştirdi de, kapının pozisyonu ve giriş şekli hiç değişmedi. Hep tek kapı. Balık istifi insanlar, Kapı önünde 1001 aerobik, Ve eza. Evet, bir gece evvel itibarıyla nihayet su koymuşlar büfelere. Ekmek, tost verilmiş. ‘Kapı’ diyorum. O aynı. Çağ dışı bir giriş şekli, Ne var yani her tarafınız müteahhit... Kır cadde tarafından gelen bölümü, Yap 2-3 giriş, olsun bitsin. Modernizasyonun geldiğini anlayalım!!! “Sayın Ali Koç yeniliklerle geleceğim” demişti ama, Görünen o ki; Tas aynı tas, Hamam aynı hamam.

HUUUUU!

10 Eylül 2016’daki Federasyonu oluşturan şahıslarla, Şimdikiler aynı herhalde değil mi? İyi. Zira mevzubahis tarihte Şenol Hoca açıklama yapmış. Demiş ki, “Karabük maçını cuma günü oynayalım dedik, TFF başvurumuzu kabul etmedi.” Şenol Hoca orada. Daha ölmedi. Sağ. Gidin, sorun. Buna mukabil Fatih Terim, Cuma oynadıkları bir maç için, Kendi camiasından çıkan, “Niye Cuma oynuyoruz ki” homurtularına istinaden maç sonu demeç veriyor. Tarih 14 Eylül 2018. “Cuma maçlarının planlamasını, TFF, yayıncı kuruluş ve ‘Biz’ birlikte yapıyoruz.” Bunların çoğu bizim isteğimiz, Herhangi bir yanlış anlaşılma olmasın. Açıklama taze daha. 10 gün evvel. Birinde ‘futbolcuları dinlensin’ düşüncesiyle, Zaman kazanmak amaçlı teklifi n reddedilmiş hali var. Diğerinde, çoooktaaaan düğün gününü almışlar bile!!! Hadi bakalım size birkaç soru. Oturun çalışın üstünde biraz. Federasyon bu iki kulübe de eşit davranmak zorunda değil mi? Birinde teklif düzeyinde, gayet resmi bir ilişki mevcutken, Diğerinde nasıl can ciğer kuzu sarması olunabiliyor. Bu mantık, Bu prosedür Ve bu zihniyet. Tartışma kaldırmaz şekilde apaçık ortadayken, Yalnızca taraftarlarca sorgulanması gereken bir konu mudur yaşadıklarımız?!!! Yani yetkili kişiler çıkıp da iki kelam etmez mi? Etse ne olur? Bizim medya sorumlumuz nerededir? Fenerbahçe ve Beşiktaş Perşembe günü onadığından, Pazartesi oynatılmışlardır da Akhisar perşembe oynamamış mıdır ki Akhisar’ın maçını, hem de Salı günü oynayan Galatasaray’la, “Pazar”ın orta yerine oturtmuşsunuz. Ben kimim? Burası neresi? Yaşıyor muyum? Huuuuu!!!!!!!!!!

1986 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi´ne alınan Hattuşa, Hitit İmparatorluğu´nun ilk ve en önemli

Hitit İmparatorluğu´nun Başkenti: Hattuşa

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Kuzey Kore lideri Putin'le görüşmek için Rusya'da

Mehmet Aydın'a büyük şok! Uruguay’daki malvarlığına el konuldu