• 16 Ağustos 2019 Cuma 08:00
  • |
  • 16 Ağustos 2019 Cuma 08:40

YAZAR

Gürkan Ata

Daha kolay olmalıydı!

Paylaş

Sparta Prag’ı ilk maçta ayakta tutan Kanga’nın uzaktan attığı golde geç kalan Abdülkadir Parmak, bu kez dersine iyi çalışmış. Sıkı markaja aldı mevkidaşını ve bu bile Çek ekibini yavaşlatmaya yetti, ilk yarım saatte bir kez olsun hızlı hücuma çıkamadılar.

Bordo-mavililer ise Sörloth’un etkili oyunu, Sosa’nın da hüner dolu yönlendirmeleri ve zeka ürünü çıkış paslarıyla bu bölümde çok rahat pozisyon üretti, gol de buldu. Ama topla çok oynamasının yanında nem-sıcak hava etkisinden kısa sürede yorulması, konuk ekibi bir anda oyuna ortak etti. Hücumdaki üçlü Ekuban-Sörloth-Nwakaeme hiç pres yapmadı, orta alan düştü, defans bunaldı. Bunlara bir de Abdülkadir Ömür gibi bir yıldızın ısrarla aynı hatayı yapması eklendi: Önce atağa çıkarken orta alanda paralel pas yaptı, rakibe gitti, tehlike son anda engellendi, ellerini kaldırarak arkadaşlarından hatta taraftarlardan bile özür diledi. Ama beş dakika sonra bu kez kendi ceza alanı önünde aynı hatayı yapması inanılır gibi değildi, bedeli ağır olacaktı az kalsın. -Süper bücürün Avrupa’ya transferi için biraz daha pişmesi gerek kesinlikle

Basit hataların da eklendiği ilk yarının son çeyreğinin kazasız atlatılması büyük şanstı zira ikinci yarıda geçen her dakikada oyun disiplininden daha çok uzaklaştı Sparta Prag. Bütün kozlarını oynadı, 3 oyuncu değişti. Ama yorulan bordo-mavililerde ilk değişikliğin skor 1-1 olunca gelmesi kenar yönetiminin müdahalede gecikmesinin ürünüydü.

Stres dolu son 10 dakika gelebilirdi ama takımın en dirisi Plavsic’in atılması işi kolaylaştırdı, Nwakaeme zamanı iyi eritti ama penaltı kaçırdı. Ancak Novak, inanılmaz deparıyla turu getirmeye kararlıydı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

06 Ağustos 2020 Perşembe

Mazeret kabul olmaz!

30 Temmuz 2020 Perşembe

Sörloth ve diğerleri!

14 Temmuz 2020 Salı

O sene gelecek sene!

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Alen Markaryan

Hiç ağrısız diş çekilir mi?

04.08.2020

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

Veda haftası

25.07.2020

Gürkan Ata

Mazeret kabul olmaz!

06.08.2020