• 19 Mart 2018 Pazartesi 00:05
  • |
  • 19 Mart 2018 Pazartesi 00:05

YAZAR

Engin Verel

Büyük darbe aldı

Paylaş

F.Bahçe ve G.Saray arasında oynanan derbinin 0-0 bitmesinden sonra bu maçın önemi daha da artmıştı. 

Herkes Beşiktaş’ın baskılı oynayacağını düşünürken tam tersi yaşandı. Eğer ev sahibi Başakşehir son vuruşlarda biraz daha etkili olabilseydi, ilk 10 dakikada skor 3-0’a gelirdi. Karşılaşmaya ağırlığını koyan taraf Başakşehir’di. Oyunu her anlamda Beşiktaş’tan daha iyi oynadılar. Beşiktaş’ın geriden çıkarken yaptığı inanılmaz hatalardan biri ise golle sonuçlandı. Tolgay’ın kaptırdığı top ağlarla buluştu. Bu pozisyon öncesinde sık sık aynı problemi yaşayan Beşiktaş, golü yedikten sonra bile yanlışından dönmedi. Başakşehir önde baskı kurarak, ikinci gol için fırsat kolladı. Burada Adebayor’a da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Onun yokluğunda Alanya’dan fark yiyen Başakşehir, Togolu forvetle bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Çünkü Adebayor, hem orta sahaya gelip oyun kuruyor hem de hücum hattında inanılmaz işler yapıyor. Yani Başakşehir onunla birlikte adeta 11 değil, 12 kişi oluyor. İkinci devrede farklı bir mücadele beklerken Başakşehirli Caiçara’nın atılmasıyla işler tamamen değişti. 

Abdullah Avcı, daha sonra mecburen defansif bir hamle yaparken Beşiktaş oyunu rakip yarı alana yığdı. Ancak sağlı sollu ortalardan sonuç alınamadı. Beşiktaş, eksik rakibine karşı organize olmakta büyük sıkıntı yaşadı. Seri galibiyetler alan Siyah-Beyazlılar, belki de en çok kazanması gereken maçta büyük bir darbe aldı. 

Başakşehir ise lider G.Saray’la aradaki farkı 1’e indirdi. Şampiyonluk yarışında köprünün altından daha çok sular akar ama Beşiktaş, dün akşamki kayıp yüzünden büyük sorunlar yaşayabilir. 

G.Saray bundan sonraki haftalarda hem Başakşehir hem de Beşiktaş’la Türk Telekom Stadı’nda oynayacak. 

Sarı-Kırmızılılar, şu anda kağıt üzerinde bir avantaj yakaladı. Ancak futbolda fikstür veya avantaj sadece sahada savaşıp kazanırsanız bir anlam ifade eder. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Temmuz 2020 Pazar

İhale Emin'e kalmaz!

08 Temmuz 2020 Çarşamba

JailSON olsun!

05 Temmuz 2020 Pazar

Rahatlığı unutun

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

İhale Emin'e kalmaz!

12.07.2020

Alen Markaryan

Masada en sevdiğim yemek

10.07.2020

Kenan Karcı

Son karar: 2 milyon euro

11.01.2020

Mustafa Sapmaz

Bildiğini oynamak

14.07.2020

Gürkan Ata

O sene gelecek sene!

14.07.2020