• $ 5,8016
  • € 6,4673
  • 278.998
  • 97886.4
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Bu neyin sevinci!

Dün akşamki F.Bahçe-Trabzonspor maçı misafi r takım için pek de önem taşımıyordu. Ama ev sahibi F.Bahçe için tehlikeli bölgeden bir an önce kurtulma bakımından kritikti. Fenerbahçe, son 9 maçında 2 galibiyet almış, Trabzonspor ise son 7 karşılaşmada 6 galibiyet, 1 beraberlikle Kadıköy’e gelmişti.

Fenerbahçe açısından sadece puan değil başkanıyla yönetimiyle, en başta Sportif Direktörü ve Teknik heyetinin yarınları açısından inanılmaz bir 90 dakikaydı. Alınabilecek kötü bir netice bu arkadaşlar için kabus olabilirdi. Nitekim de oldu. Fenerbahçe’nin hocası maç öncesi konuşması gerekirken konuşamamış, sonunun ne olacağını bildiği için Jailson’u, Sajc’ı ve Ayew’i ilk 11’de sahaya sürmüştü. Tabii ki geçen haftadan Sadık ve Dirar’ı da unutmamak lazım.

Dün akşam futbol adına baktığımızda 39 bin seyircinin doldurduğu Kadıköy’de ne enteresan ki bu futbol takımının en iyi adamlarından biri Skrtel’di. Ama o ve 1-2 arkadaşı Sadık’tan önce ikinci sarı karttan kırmızı görebilirdi. Bu açıdan Cüneyt Çakır’a teşekkür etmeleri gerekir. Tabii bir de Harun’u unutmamak gerekir. Biraz Hasan Ali biraz Mehmet, bir şeyler yapmaya çalışırken, Trabzon takımı genç iki Abdülkadir, Hüseyin, Yusuf ve kaleci Uğurcan’la Fenerbahçe’ye futbol dersi verdi. 22 yıldır Kadıköy’de yenemedikleri F.Bahçe’yi tam yeneceklerdi ki uzatmanın da uzatmasında Valbuena’nın orta şut karışımı vuruşu ağlara gitti. Beraberliğe sevinen bir F.Bahçe gördüğümde tüylerim ürperdi açıkçası.

Konumuz F.Bahçe olduğuna göre bu 1 puana sevinmek bile, F.Bahçeli futbolcuların ne denli bu formayı küçük düşürdüğünün en güzel örneğiydi. Demek ki bu arkadaşlar, bu formanın ve isminin hala kıymetini bilmiyorlar. Oynamış oldukları rezil futbol sonunda 1 puana sanki şampiyon olmuşlar gibi sevinebiliyorlar. Şunu unutmasınlar ki, F.Bahçe futbol takımının sporcusu sadece şampiyonluğa oynadığında, bu yolda adımlarını atarken maç sonunda sevinir. Bu tür skorlardan sonra hatalarının üstünü kapatmak için bu tür sevinçler ne camiaya ne o formaya yakışır. Bunu da birilerinin söylemesi gerekir ama o birileri nerede... O birileri orada olmadığı için takım bu halde. Ayrıca 1 puanı da onlar almadı, Trabzonspor hediye etti. Bir de Valbuena gibi bir adamı ilk 11’de oynatmayan teknik direktöre ne denir, onu bilmiyorum!

Engin Verel Diğer Yazıları

Kaldı 6 maç

26.04.2019

Maden buldu

21.04.2019

<p>Acun Ilıcalı Gel Konuşalım programına konuk olduğu sırada O Ses Türkiye´nin perde arkasında yaşan

Acun´a Attığı Mesaj Sonrası Şeyma Subaşı´ndan İlk Açıklama Geldi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Fenerbahçe: "Biz de şampiyonluklarımızı istiyoruz"

Dünya Türkiye'yi konuşuyor! 11 kilometre kaldı...