• $ 5,7099
  • € 6,3004
  • 270.698
  • 106588
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Birinci asistçi!

Şenol Güneş’e, “Trabzonspor’u sattın” diyenler kimin dolmuşuna geldi bilmiyorum. Ama çok çirkin. Şenol Hoca gibi bir değere nerede olursa olsun sahip çıkmak, onu parlatmak Trabzonspor’u da yüceltir. Bunun farkında olmayan gafillerin yaptığı çirkinliği ayıplıyorum.

Ne demek “Trabzonspor’u sattın!”

Şenol Hoca, Trabzonspor’un armasıdır, formasıdır, bayrağıdır, rengidir… Nereye giderse gitsin, kimi çalıştırırsa çalıştırsın bu değişmez. Ben şahidim, Şenol Hoca ne zaman “Gel” denmişse gelmiş, “Git” denmişse gitmiştir. Gönderirken yapılan çirkinlikleri söylemiyorum bile…

Tabi karşılığında Şenol Hoca’nın söylediklerini de yadırgadım… “Bunlar Fenerbahçeli’dir” nasıl bir sözdür? Bu laflara iyimser pencereden bakarsak, yıllardır bu iki camiayı temsil eden kişilerin, taraftarın duygu haznesinde nasıl bir birikime neden olduklarını görmelerine belki vesile olur. Şenol Hoca artık bu tür çıkışlardan kendini kurtarmalı. Bilgisi, birikimi, deneyimi ile İbni Sina’nın felsefedeki mertebesine futbolda ulaştığını düşündüğüm ve ‘Futbolun Şeyh’ül Reis’i olarak nitelendirdiğim Şenol Hoca’nın daha kucaklayıcı olması gerekiyor. Futbol ikliminin, güncel ve magazinsel etkilerinden arınmış bir dil, ona daha çok yakışıyor.

Gelelim maça… Şenol Hoca maçtan önce “Neden ben İstanbul’dayım, Rıza Hoca burada?” mealinden sözler etmişti. Bu sorunun cevabını dünkü 90 dakikanın sonunda aldık. Şenol Hoca yaptığı 2 değişiklikle maçı Beşiktaş’a getirirken, Rıza Çalımbay’ın 2 hamlesi de Trabzonspor’un idam fermanı gibiydi.

Love transfer edildiğinde İspanyol basınına, “Takımın hala birinci forveti benim” diye röportaj veren Negredo dün bu sözleri boşuna söylemediğini gösterdi. Doğru zamanda doğru yerde bulundu, doğru tercihleri yaparak Babel’e 2 harika gol attırdı.

Yusuf’un girmesi doğru, Olcay’ın çıkması yanlıştı. Ayrıca Beşiktaş karşısında orta sahayı zayıflatıp, forvete takviye yapmak da intihar gibiydi. Nitekim ‘Dimyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan oldu.’ Beşiktaş bu galibiyetle şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu gösterdi. Buna karşılık bana göre Trabzonspor, Avrupa iddiasını da yitirdi. Rıza Hoca kalan maçlarda yerli ve genç oyuncuları oynatarak geleceği kurtarma adına doğru hamleler yapmalıdır. 35 yaşındaki yabancıları oynatarak Trabzonspor hem bugününü hem geleceğini kaybediyor.

Kenan Karcı Diğer Yazıları

11 Medel lazım

11.02.2018

Yapma 'Baba!'

31.01.2018

Bulutlu Güneş!

24.12.2017

Hak eden kazandı

03.12.2017

<p>Alzheimer hastalığının en büyük belirtisi nedir? Küpün kaç köşesi vardır? Yeni doğan bebeğin ilk

Şener Şen´in Vecihi Karakterini Canlandırdığı Yeşilçam Filminin Adı Nedir?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

90 oyunculuk liste açıklandı... İşte dünyanın en iyi futbolcusu

Çekmeköy'de askeri alanda dev yangın! Gökyüzünü kara dumanlar kapladı