• 30 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00
  • |
  • 30 Ağustos 2023 Çarşamba 07:00

YAZAR

Zor oldu, güzel oldu

Paylaş

Minimum 25 milyon euroluk bir maçtı... 4 yıllık Devler Ligi hasreti bitecek, ihtiyaç duyulan yıldız isimlerin takıma katılması için önemli bir avantaj yakalanacaktı. Sosyal medya geyiğiyle '118 yıllık Galatasaray tarihinin en kritik maçı'ydı!

Ali Sami Yen beklendiği gibi tıklım tıklım dolu, tribünlerin adına yakışır şekilde coşkuluydu. 3-2'lik ilk maçın avantajı üzerine hakem kalitesinin kendisini gösterdiği penaltı sonrası tabela erkenden lehimize değişmişti.Okan Hoca deplasmanda orta sahada yaşanan zaafi yeti Oliveira-Berkan ikilisinin yerine Torreira-Kerem Demirbay ile çözmeye çalışmıştı. Sahanın diğer yeni ismi Tete'ydi.Erken gole rağmen rakip ilk maçtaki gibi diri ve tempoluydu. Maçın neredeyse tamamında yüksek konsantrasyonla oynayıp, Galatasaray orta sahasına çok rahat geçtiler... Kanatlarda da bir o kadar etkiliydiler. Özellikle de Boey'in kanadında... Allah'tan bir an olsun standardının altına düşmeyen Boey orada adeta etten duvar ördü!Galatasaray adına etkisiz geçen ilk yarının en büyük kazancı Icardi'nin attığı penaltıyla soyunma odasına galibiyetle gidiliyor olmasıydı.

İkinci yarı Molde'nin daha önde oynayacağı kesin gibiydi. Beklendiği gibi de oldu. lk yarı savunmayı sıkı tutup, hızlı toplarla pozisyon bulmayı hedefl eyen Norveç ekibi ikinci 45 dakikada daha cesur ataklarla Galatasaray savunmasını zorladı.

Galatasaray orta sahasının giderek düşen direncini Okan Hoca da bizim gibi dışarıdan izleyince ve sahanın Sarı-Kırmızılılar adına en kötülerinden biri olan Kerem Aktürkoğlu, ceza sahasından çıkarken rakibine beklenmedik bir asist yapınca beraberlik kaçınılmaz oldu

Gol sonrası Okan Hoca geç de olsa sahaya etkili dokunuşlar yaptı. Yerinde değişiklikler uzatmalara kadar skor avantajının Galatasaray'da kalmasını sağlamaya yetti. Son dakikalara gergin girilse de ilk maçtaki gibi bir serbest vuruş sonrası rakibe çarpan top Molde ağlarıyla buluştu ve rakibin fişi çekilmiş oldu.

O dakikadan sonra yapılacak tek şey vardı, Şampiyonlar Ligi ve zafer şarkıları söylemek! Maç boyunca üzerine düşeni fazlasıyla yapan Galatasaray tribünleri de o kısmı halletti...

Galatasaray, tarihinin yüklediği misyona uygun olarak bir Zafer Bayramı gecesinde adını Devler Ligi'ne yazdırdı. Şimdi bacak bacak üstüne atıp, hem gruptaki rakipleri hem de gelecek yeni yıldız isimleri bekleme zamanı!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

12 Kasım 2023 Pazar

B planı şart

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

10 numaran orijinal olunca

26.11.2023

Engin Verel

1 puana üzülmeli

30.11.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Alanyaspor'un Süper Lig'de işi zor

26.11.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023