• 17 Eylül 2022 Cumartesi 07:00
  • |
  • 17 Eylül 2022 Cumartesi 07:00

YAZAR

Zirveye yakışır mücadele

Paylaş

Rakip, 6 haftadır gol bile yemeyen, ligin namağlup lideri Konyaspor'du ve gol atmakta sıkıntı yaşayan Galatasaray, 59. saniyede ağları havalandırmıştı. Hem takım hem de sarı kırmızı renklere gönül verenler için bundan daha iyi bir başlangıç olamazdı.

İlk dakikalardaki coşkuyu görene "Galatasaray rakibini boğar, ikiyi bulur" dedirtse de, karşısında oyun tarzı ve disiplininden anlık bile taviz vermeyen bir ekip vardı. Oyunu savunmadan kuran, hızlı şekilde geniş alana yayılan, rahat adam geçen isimlere sahip Konyaspor, bu beklentiyi kısa sürede suya düşürdü.

Çekiçi'nin çektiği iki müthiş şuttan biri ağları, biri direği buldu ve devamında oyun üstünlüğü Konya'ya geçti. Bunda Mertens'in etkisiz oyunu, Oliveira'nın ön alana yakın oynaması nedeniyle Torreira'nın yalnız kalması ve tabii iki kanat oyuncusunun savunma zaafının büyük payı vardı.

İlk yarıda Muslera biraz daha konsantrasyon eksikliği yaşasaydı, farkın açılmaması işten bile değildi.

Orta saha zafiyeti açıkça gözüken Galatasaray'da yine en net işleyen yer sağ kanattı ve mimarı haftalardır müthiş bir performans sergileyen Boey'di. Boey hem hücumda hem savunmada yine ayakta alkışlanacak bir mücadele ortaya koydu. tehlikeli atakların neredeyse tamamında onun imzası vardı.

Net şekilde görülen aksaklığa rağmen Okan Hoca, Gomis-Icardi ve MertensYusuf değişikliği için 60. dakikaya kadar bekledi.

Yusuf'un Mertens'in bir türlü üstlenmediği rolü üstlenerek, geçiş oyununu hızlandırması, Oliveira ile Torreira'nın birbirlerine daha yakın oynaması Galatasaray'ın ön alanda daha baskılı gözükmesini sağladı. Ancak bu da savunmada daha geniş alanlar verilmesine neden oldu. Kalan dakikalarda Konya, psikolojik olarak kontratağa odaklandı.

Galatasaray'ın hızlı çıkışlarından birinde Calvo'nun kendi kalesine attığı gol hem maçın skorunu hem de Sarı-Kırmızılıların maç fazlasıyla liderliğini ilan etti.

Finalde iki takım da ligin zirvesinde olmalarını hak edecek bir mücadele ortaya koydu... Konya'yı da Galatasaray'ı da tebrik etmek lazım!

Şimdi milli ara ve bay haftası nedeniyle Galatasaray 1 ay içinde sadece tek maç yapacak... Eminim bu ara takım oyununun oturması ve yeni transferlerinin kaynaşması açısından büyük bir fırsat olacak. Çünkü hâlâ gözle görülür ciddi eksiklikler var!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Haziran 2024 Çarşamba

Güzel oyun, iyi başlangıç

5 Haziran 2024 Çarşamba

Acil cevap lazım!

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Sonunda iyiler kazanır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Güzel oyun, iyi başlangıç

19.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

Videonun içeriği de piyasaya sürülüş saati de yanlıştır...

18.06.2024

Kenan Karcı

3 bin konteyneri bağışla, özür dileyeyim

21.06.2024

Mustafa Sapmaz

Kebap haçapuriden iyi

19.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Müthiş başladık

19.06.2024