• 16 Ocak 2024 Salı 07:01
  • |
  • 16 Ocak 2024 Salı 07:01

YAZAR

Yanlış giden bir şey var ama...

Paylaş

Bireysel performanslarla ya da şanssızlıklarla açıklanamayacak bir durum var ortada... Sezonun büyük bölümünde etkili oyunuyla dikkat çeken Galatasaray'daki düşüş daha genel sorunlara işaret ediyor gibi! Eksiklikler elbette bir şey ifade ediyor ama biraz geri çekilip resmin bütününe bakmak lazım sanırım. Mesela Ziyech'in son dakika kadrodan çıkarılmasının ardından ortaya atılan 'maaşlar ödenmiyor' iddiası, mesela 'yönetim arasında çatlaklar var' dedikodusu, mesela hakem hataları sonrası 'tepkiler gecikti' eleştirisi, ya da Başkan Özbek'in 'kenetlenme' çağrısı yapma gereği duymasına neden olacak gerekçeler...

BU BİLDİĞİMİZ ZAHA MI!

Doğrudur ya da yanlıştır ama görünen o ki takımın yarıştaki bütün konsantrasyonunu bozan bir durum var ortada. Bir gün önce şampiyonluk yarışındaki rakibinin ortaya koyduğu kazanma hırsının Rams Park'ta konulamamasının izahı yok yani... Tek tek futbolcu performansları ise genelde hayal kırıklığından öte gidemiyor. Yani Icardi'nin yokluğunda Halil Dervişoğlu yokları oynuyor, Premier Lig'de takır takır adam geçen Zaha, "Biz yanlış Zaha'yı mı aldık" dedirten bir performansla saç baş yolduruyor. Tete esame listesindeki bir isimden ibaret... Ndombele desen eh işte!

KARAKTER ORTAYA KOYDU

37 yaşındaki Mertens, çıktığı ana kadar takımı ateşleyen tek isim neredeyse... Nasıl büyük bir karakter olduğunu kanıtlarcasına daha fazla koşuyor, daha fazla kazanmak istiyor, daha fazla sorumluluk alıyor. O yüzden attığı penaltı sonrası 'Merteensss, Merteensss' tezahüratlarıyla kenara gelebiliyor... Mertens'in yanına yazılacak isimler de var elbet... lki Barış Alper! Ortaya koyduğu fi zik gücü ile hem sol bekte önemli işler yaptı hem de takımının hücum aksiyonlarında ciddi roller üstlendi. Muslera, Abdülkerim, Torreira ve Nelsson da listedeki diğer isimlerdi. Her ne kadar yukarıda saydığım sıkıntılar belirleyici olsa da Atilla Karaoğlan'ın ilk yarıdaki bariz golü iptali ölümcül bir hata olabilirdi. Galatasaray, zor da olsa hem kritik önemdeki 3 puanı hem de Karaoğlan'ı kurtarmış oldu!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

11 Şubat 2024 Pazar

Kış güneşi

7 Şubat 2024 Çarşamba

BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslanlar gibi

19.02.2024

Engin Verel

Yanlıştan dönmek…

18.02.2024

Alen Markaryan

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

21.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Avcı, denge ve Meunier

19.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

21.02.2024