• 18 Nisan 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 18 Nisan 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Yalancı bahar olmasın

Paylaş

Oh be dünya varmış dedirten anlar vardır ya... Dünkü maç başta Fatih Hoca olmak üzere tüm Galatasaraylılara işte o duyguyu yaşattı. Her şeyin cadı kazanına dönüştüğü bir dönemde alınacak üç puan, üç puandan daha çok anlam taşıyacaktı. Öyle de oldu.

Gelelim maça...

Fatih Hoca, Halil Dervişoğlu, Kerem Aktürkoğlu, Emre Kılınç gibi hem ayağına hakim hem de hızlarıyla fark yaratabilecek isimleri sahaya sürmüştü. Uzun bir aradan sonra Taylan Antalyalı ilk 11'de dönmüş, defansın göbeği Luyindama ve Marcao'ya emanet edilmişti. Kafalarda kuşku uyandıran tek şey Gedson ve Feghouli'nin aynı anda sahada olmasıydı. Ki takımın sağ kanadıyla birlikte aksayan en önemli tarafı bu ikilinin yarattığı direnç eksikliğiydi.

Ancak Göztepe'nin öne geçtikten sonra orta sahayı rakibe bırakması, müthiş bir gol atan Diabate'nin ikinci forvet gibi oynayarak orta saha dizilişini bozması bu eksikliğin pek hissedilmemesini sağladı. Yani İzmir ekibi oyun anlayışıyla deyim yerindeyse Galatasaray'ın ekmeğine yağ sürdü.

Buna Kerem Aktürkoğlu ile ilk 11'de ilk kez sahaya çıkan Halil Dervişoğlu'nun ekstra performansı eklenince her şey Galatasaray'ın istediği gibi gelişti. Geniş oyun alanları bulan ve hızlı ayaklarıyla topu süratle üçüncü bölgeye taşıyan Galatasaray, attığından çok daha fazla pozisyonu harcadı.

Dün Emre Kılınç, Saracchi ve Gedson da dikkat çeken isimlerdi. Gedson, belki de Göztepe'nin zayıf baskısı sayesinde etkili gözüktü... Saracchi son haftalardaki en iyi futbolunu oynadı. Yani ters kanadındaki Şener onun performansına yakın bir performans gösterse Göztepe için her şey çok daha zor olurdu.

Emre Kılınç'a gelince... Sezon başından beri hep iyi futbolun gizli kahramanı rolünde. Özellikle yerinde oynadığında takıma vites attırıyor, dün de harika işler yaptı.

Elbette gecenin adamı müthiş oyununu hat-trick'le taçlandıran Kerem'di... Ben artık formayı kolay kolay bırakacağını düşünmüyorum, ki çok daha önce almalıydı.

Yazının başında dediğim gibi Galatasaray 3 puandan daha fazla anlamı olan bir galibiyetle İzmir'den dönüyor. Beşiktaş'ın puan kaybettiği bir haftada alınan bu galibiyet eminim Florya'da bir bahar havası yaratmıştır. Umalım ki bu yalancı bahar olmasın!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Ocak 2022 Cuma

Faz3 çalışması!

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022