• 20 Mart 2021 Cumartesi 08:00
  • |
  • 20 Mart 2021 Cumartesi 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Türk Telekom'da kâbus!

Paylaş

Geçen haftanın Galatasaray adına en çok tartışılan konusu 'Bu takım çift forvetle oynar mı?'ydı... "Emre Akbaba forvet arkası zayıf kalıyor", "Gedson eksiltiyor", "Taylan'sız sistem zor" derken Fatih Hoca çıkardığı 11'le tartışmaları noktaladı.

Taylan'ın yokluğunda olması gerektiği gibi Etebo, sözleşmesi feshedilen Belhanda'nın yerine de Emre Kılınç'ı alarak A planına sadık kaldı Hoca...

Maçın başında yenilen gol, Luyindama özelinde defans göbeğinin planın aşil topuğu olduğunu gösterdi.

Sarı-Kırmızılılar adeta soyunma odasından yenik sahaya çıkmalarına rağmen kendi oyunundan vazgeçmedi.

Golden sonra da topun sahibi oldu, çok pas yaptı, Gedson ve Emre Akbaba'nın bir tık etkili futboluyla oyunu çok hızlı rakip sahaya taşıdı. Bu dakikalarda hırslarıyla öne çıkan iki isim ise Etebo ve Falcao'ydu.

Yedlin ve Emre Akbaba'nın peş peşe gelen müthiş golleri oyunun ardından hem psikolojik hem de skor üstünlüğünün Galatasaray'a geçmesini sağladı.

Tam A planının nasıl işleyeceğini galipken görme fırsatı yakalamışken, bu kez Marcao'nun başrolünde olduğu ilk golün kopyası bir hatayla Rizespor beraberliği yakaladı.

Yani sistem olarak bu kadar risk alırken, defansındaki iki isim bu hataları yaparsa her maç elin yüreğinde oynarsın... Ki Luyindama rakibe pozisyon veren sayısız hata yaptı.

Fatih Hoca, Rize'nin penaltı golü sonrası, A planını değiştirmedi ama Onyekuru ile Kerem Aktürkoğlu'nu sahaya sürerek modifiye etti.

Bu dokunuş sahada nispeten daha etkili bir Galatasaray yarattı... Sonradan oyuna giren Feghouli'nin geçen haftakine nazire yapan muhteşem ara pası Onyekuru'nun hızı ve takipçiliği sayesinde beraberlik golüne dönüştü.

Bu kez de Yedlin'in kırmızısı dengeleri değiştirdi.

12 dakikalık uzatma ve Sarı Kırmızılılar'ın galibiyet için önde yaptığı baskı arkada geniş boşluklara neden oldu. Maç boyunca istekli bir futbol sergileyen Rizespor da o boşluğun faturasını kesmeyi bildi.

Galatasaray, 7 golün atıldığı, maçın bir o takıma, bir diğer takıma geçtiği son yılların en acayip maçında inanılmaz bir üç puan kaybetti...

Derbi haftası avantajı bir anda kâbusa dönüştü!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Ocak 2022 Cuma

Faz3 çalışması!

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022