• 19 Nisan 2022 Salı 07:00
  • |
  • 19 Nisan 2022 Salı 07:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Torrent'in veda maçı!

Paylaş

Küme düşmüş Malatya karşısında veda maçına çıkmıştı Torrent! Henüz resmi olarak 6 maç olsa da kafasında Galatasaray defterini kapattığını kanıtlayan bir kadroyla çıktı İspanyol Hoca sahaya...

Ezeli rakipleri genç isimleri kadroya monte etmeye konsantre olurken o, bu sezon sözleşmesi bitecek olan Babel'i, verilen her fırsatta sahada gezinmeyi tercih eden kiralık Halil'i, hazır diye alınıp üçüncü kez 11'e yazdığı kiralık Pulgar'ı sahaya sürmüştü.

Emirhan Kayar, Beknaz, Hamza Akman gibi genç yetenekleri yoktu da, büyük umutlarla alınan Morutan ve Barış Alper Yılmaz bile kadroda kendine yer bulamamıştı. Ama Arda Turan, Semih Kaya, Ömer Bayram, Alpaslan Öztürk yedek kulübesindeydi.

Hadi diyelim "tecrübeli bir kadroyla oynayayım, stadı dolduran taraftarıma bol gollü, seyir zevki yüksek bir maç izletip, sıralamada üst basamaklara tırmanayım" diye düşünmüştü...

Nerede... O da yoktu! Hele ilk yarıda sahada amaçsız, ne yaptığını bilmeyen, pozisyon bulmakta zorlanan bir Galatasaray vardı. Adeta Sarı-Kırmızı renklere gönül verenlerin ömürlerinden bir 45 dakika sebepsizce çalınmıştı!

Sahanın en iyisi 6 numara pozisyonunda oynayan Pulgar gibi gözüküyordu. Bunda rakibinin doğru dürüst baskı yapmamasının, top çevirmeye niyetli olmamasının etkisi yüksekti kuşkusuz. Taylan-Berkan ikilisi rolleri değişmiş, Taylan daha ofansa yakın konumlandırılmıştı ama 'saç baş yolduran' uyumsuzlukları bakiydi! Önlerine pas atamaz, çok net pozisyonlarda yapmaları gerekeni yapamaz haldeydiler.

Takım, ilk yarının bitiş düdüğünden hemen önce Malatya'nın çizgiden çıkan topunun da yarattığı psikolojiyle yuhalanarak soyunma odasına gitti.

İkinci yarıdaki biraz kıpırdanma peş peşe gollerin gelmesine yetti. Ardından Torrent, Halil-Gomis ve Pulgar-Cicaldau değişikliğiyle kurguya bir el attı. Ama ne oyuna ne de skora yansıdı bu hamle!

Galatasaray taraftarı alınan galibiyete rağmen eminim dün stattan bir hayli keyifsiz ayrıldı. Ve eminim dillerinde "Bitsin artık bu çile" cümleleri, akıllarında, "Bu takım nasıl düzelecek, kimler kalacak?" soruları vardı!

Haksız da değiller!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

23 Şubat 2024 Cuma

Kâbus gibi

19 Şubat 2024 Pazartesi

Aslanlar gibi

11 Şubat 2024 Pazar

Kış güneşi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kâbus gibi

23.02.2024

Engin Verel

Tebrikler!...

25.02.2024

Alen Markaryan

Bu takıma biraz daha moral lazım...

26.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Kimse kendini kandırmasın!

25.02.2024