• 13 Ağustos 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 13 Ağustos 2023 Pazar 07:00

YAZAR

Telafisi var ama

Paylaş

Kayseri deplasmanı Galatasaray'ın bu sezonki dördüncü resmi maçıydı ve dün geceki rakip aralarındaki en iyisiydi. Bakmayın transfer tahtası filan kapalı laflarına, sahada hem kendi gücünü bilen hem de rakibini iyi analiz etmiş bir Kayserispor takımı vardı. O yüzden sezonun ilk maçı hiç de kolay olmadı son şampiyon için...

Özellikle Zalgris maçlarında ortaya çıkan zaafı iyi görmüştü Çağdaş Hoca... Ön alanda tüm hatlarıyla baskı kurmaya çalışan Galatasaray arkada geniş boşluklar bırakıyordu ve Berkan Oliveira ikilisinden oluşan pelte gibi orta saha rakibin cüretini artırdıkça artırıyordu.

Bu maçta da senaryo değişmedi! İkili, büyük kasa Mercedes'deki 1.3 motor gibi bir türlü taşıyamıyordu Galatasaray'ı... Hücum ve savunmadaki zaaflarına top kayıpları da eklenince Kayseri için bulunmaz fırsat oldu. Ev sahibi ekip, ön alan baskısını kırdığında da beklediği gibi Galatasaray defansının arkasına çok rahat sızdı ve bu da etkili gözükmelerini sağladı.

Galatasaray ise orta sahada yaşanan sorunun yarattığı zaaf nedeniyle alışılmışın dışında bir futbol anlayışıyla sahadaydı. Daha çok uzun toplarla çıkmaya çalıştılar, ayağa oynamaya çalıştıklarında yersiz bir şekilde acele ettiler... Organize sayılabilecek bir çok atak gereksiz pas ve şut tercihleriyle Kayseri'nin bunaltıcı sıcağında eriyip gitti. Kanatlardaki Kerem ve Barış'ın her zamankinden daha etkisiz kalması da kötü futbola tuz biber oldu!

Okan Hoca, ikinci yarının başında yaptığı değişikliklerle oyuna yerinde ve zamanında müdahale etti ancak Icardi değişikliği dışında istediği efekti alamadı.

Nihayetinde Galatasaray, şampiyon olarak gittiği Kayserispor deplasmanından pek de umut vermeyen bir oyunla 1 puanla yetinmek zorunda kaldı. Lig elbette önemli ancak uzun bir maraton! Sarı Kırmızılılar'ın ilk ve öncelikli hedefi olan Şampiyonlar Ligi grupları için bu oyunun çok daha üstüne konulması gerektiği de aşikar... Ve öyle gözüküyor ki, kaliteli bir 6 ve 8 numara transfer edilmedikçe bu ve benzeri yazılar yazmaya devam edeceğiz!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

3 Aralık 2023 Pazar

‘En kötü' iken kazanmak

26 Kasım 2023 Pazar

10 numaran orijinal olunca

22 Kasım 2023 Çarşamba

Liderlik çok yakıştı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Derbi için moral oldu

5.12.2023

Alen Markaryan

KONGRE

5.12.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Plandan üstün plan

4.12.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023