• 26 Aralık 2021 Pazar 08:00
  • |
  • 26 Aralık 2021 Pazar 08:00

YAZAR

Aydın Türkmen

Tek ihtimalliydi

Paylaş

Süper Lig'deki en son galibiyetini neredeyse 2 ay önce alan bir takım için tek ihtimalli bir maçtı! Sarı Kırmızı renklere gönül verenler diğer iki ihtimali akıllarına bile getirmek istemiyordu eminim. Fatih Hoca, Adana deplasmanından mağlubiyetle dönen 11'den Ömer Bayram'ı kesmiş, Taylan da cezalı olduğu için Aytaç ile Van Aanholt'u sahaya sürmüştü. Aralarındaki fark pek belli olmasa da değişiklik değişiklikti!

O zaman geçen haftadan farklı olan neydi? Birincisi maçın 'tek ihtimalli' olmasıydı! En azından galibiyetten başka bir sonucu kabullenmeyen oyuncu karakterleri sahadaydı.

Örneğin Mostafa Mohamed belki de bonservisinin alınmış olmasının yarattığı bir rahatlıkla oynadı. Ön alanda baskı yaptı, hava sahasındaki tüm topları indirdi, kaleyi şutla, kafayla yokladı, asistlik paslar attı. Halil Dervişoğlu, forvet arkası mevkiinde belki de geldiği günden beri en efektif işlere imza attı. Driplingleri ile rakip defansı zorladı, topu tutarak oyunun rakip sahada kalmasını sağladı.

Feghouli, Galatasaray adına kreatif işler yapan bir başka isimdi. Aslında uzun süredir takımın en büyük eksiklerinden biri bu özelliklere sahip oyuncuların sahaya karakter koyamaması ve sorumluluk almamasıydı. Milli Takıma da davet edilen Cezayirli, ilk yarının son dakikasında kendisine yakışır kalitede bir vuruşla takımını öne geçirdi. Galip soyunma odasına gitmek psikolojik olarak da bir eşiğin aşılması anlamına geliyordu Galatasaray için.

Antalyaspor'un kontratağa dayalı futbol anlayışı galibiyet golünden sonra sekteye uğradı ve bu ikinci yarıda Galatasaray'ın rakip sahada daha rahat boşluklar bulmasını sağladı. Buna Halil'in, Kerem'in, Feghouli'nin hızlı çıkışları da eklenince pozisyonlar peş peşe geldi.

Kerem'in böyle bir çıkış anında ceza sahası dışından çektiği şut enfes bir gole dönüştü!

Galatasaray, tek ihtimalli maçtan, herhangi bir sürprize yer vermeden net bir skorla galip gelmesini bildi. Oynanan oyun yüklenen sorumluluğun ağırlığıyla hareketli gözükse de, gelecek için yine soru işaretleriyle doluydu! Takıma takviyeler şart gözüküyor ama bu şart panik transferlerine dönüşmemeli...

Eksikler ne derseniz?

Sağlam bir golcü, takım liderliğini de üstlenebilecek iyi bir 6 numara ve Boey gecikecekse oyunu çift yönlü de oynayabilen bir sağ bek.

Bakalım ara transfer dönemi sezonun ilk yarısındaki görüntüyü tersine çevirebilecek mi? Birlikte göreceğiz

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Ocak 2022 Cuma

Faz3 çalışması!

17 Ocak 2022 Pazartesi

4 artı, 3 eksi

9 Ocak 2022 Pazar

Nerede kalmıştık!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Faz3 çalışması!

21.01.2022

Engin Verel

Ağlanacak halinize...

20.01.2022

Alen Markaryan

Evlerinin önü boyalı direk!

19.01.2022

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Fark oyun yapısı

14.12.2021

Gürkan Ata

Çıldırtıcı yakın markaj!

20.01.2022